IDC: Výdaje na IT v Evropě porostou především u profesionálních služeb

Podle poslední predikce IDC pro rok 2013 na evropských vertikálních trzích porostou výdaje na IT především v právních službách, účetnictví, konzultantství, architektonických službách a strojírenských firmách.

IDC: Výdaje na IT v Evropě porostou především u profesionálních služebIDC: Výdaje na IT v Evropě porostou především u profesionálních služebOdvětví profesionálních služeb poroste v příštím roce o 4 %, přičemž vertikální trhy v průměru porostou v Evropě o 1,8 %, uvedla Angela Vacca, research manager z IDC. To podle analytiků znamená, že odvětví profesionálních služeb stále investuje, zatímco ostatní sektory vykazují mírný nebo nulový růstový trend.

IDC dále předpovídá, že oblast práva a účetnictví bude dosahovat nejlepších výsledků. Předpověď se liší napříč zeměmi a velikostmi firem, ale i tak mezi ostatními odvětvími budou právní a účetní firmy investovat do IT nejvíce, jelikož mají pozitivní výhled a největší ochotu utrácet za výpočetní techniku.

Snižování nákladů zůstane z mnoha důvodů žhavým tématem. Příčinou je také fakt, že byznys firem podnikajících v oblasti profesionálních služeb se mění, což vede k rostoucí složitosti, která v konečném důsledku může vést k vyšším provozním nákladům.

Bezpečnost a ochrana dat budou klíčové a v roce 2013 zůstanou mezi nejvyššími prioritami. Mezi top 3 priority vstoupí také péče o zákazníky. Tradičně tato oblast nespadala mezi hlavní výzvy firem poskytujících profesionální služby, avšak s rostoucí konkurencí se situace mění (především u IT, právních a konzultantských firem).

Zvýší se také investice do ukládání dat. Podnětem budou obavy z regulace a obchodní otázky. Zájem o velká data podle IDC zůstane vlažný.

Velké investice podle IDC půjdou v příštím roce do projektových řešení. Pro provoz společností poskytujících profesionální služby jsou totiž specifické aplikace zásadní, uzavírají analytici

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Picture-Factory - Fotolia.com

Komentáře