IDC: Vládní výdaje na IT v České republice letos porostou o 1,1 %

Vládní výdaje na informační technologie letos v České republice porostou pouze mírným tempem. Vyplývá to ze zprávy analytické společnosti IDC. Jak jsou na tom ostatní země?

IDC: Vládní výdaje na IT v České republice letos porostou o 1,1 %Vládní výdaje na informační technologie ve čtyřech centrálních zemích regionu CEE, kam patří Česká republika, Maďarsko Polsko a Slovensko, v roce 2010 přesáhly 2,2 miliard dolarů. Vládní výdaje na informační technologie ve čtyřech centrálních zemích regionu CEE, kam patří Česká republika, Maďarsko Polsko a Slovensko, v roce 2010 přesáhly 2,2 miliardy dolarů. IDC očekává, že růst v dalších dvou letech bude pouze mírný.

Podle IDC nepřesáhne pro letošní rok růst 3 % a pro rok 2012 dosáhne maximálně 5,5 %. „Vládní segment je tradičně jedním z primárních motorů z hlediska výdajů na IT,“ říká v tiskové zprávě analytik IDC Jan Petruj.

Výdaje v České republice letos meziročně porostou pouze o 1,1 %, což je pod průměrem sledovaného regionu. Naproti tomu polské vládní výdaje na informační technologie v příštích pěti letech porostou díky plánovaným projektům a získanému kapitálu z evropských fondů o 6 až 7 %.

Nejvíce peněz vydají jednotlivé vlády za IT investice do centrální státní správy. Investice do IT v oblasti povinného sociálního zabezpečení se řadí na druhé místo a na třetí příčku umístilo IDC oblast daňových příjmů a s tím spojenou administrativu.

Zdroj: IDC
Foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře