IDC: Tržby z datových služeb na Slovensku porostou

Podle analytiků z IDC dojde na Slovensku během pěti let ke zdvojnásobení příjmů ze širokopásmového připojení a mobilních dat. Do popředí se dostanou VoIP služby, tržby z mobilních hlasových služeb poklesnou. Jaké jsou výsledky trhu a odhady analytiků na další roky?Slovenský trh s telekomunikačními službami čeká růst, ale až příští rok (Foto: Pixmac)Telekomunikační trh na Slovensku v roce 2008 podle IDC vygeneroval obrat za služby ve výši 2,4 miliardy dolarů (bez placené televize), což znamená meziroční nárůst 14 %.

Letos analytici očekávají nepatrný pokles obratu. Oživení by mělo nastat začátkem roku 2010 a v roce 2013 se přepokládají příjmy 2,7 miliardy dolarů, což představuje CAGR (Compound Annual Growth Rate) ve výši cca 1,8 % v průběhu příštích 5 let.

Tržby ze širokopásmového připojení a mobilních dat budou v roce 2013 více než dvojnásobné - 10,1%, respektive 22% z celkových příjmů. Naopak pokles tržeb se očekává u klasických mobilních hlasových služeb. Zájem poroste o fixní širokopásmový internet a služby založené na telefonování přes internet (VoIP).Komentáře