IDC: Státy Visegrádské čtyřky investují do IT

Analytická společnost IDC zveřejnila výsledky vládních investic do IT za rok 2011 v regionu střední a východní Evropy. Jak jsou na tom státy Visegrádské čtyřky?

IDC: Státy Visegrádské čtyřky investují do ITInvestice do IT ve státech Visegrádské čtyřky rostouVisegrádská čtyřka tvořená Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Slovenskem vygenerovala v loňském roce výrobcům příjmy ve výši 2,2 miliard dolarů, jež v regionu střední a východní Evropy (CEE) představovaly více jak polovinu celkových investic od IT.

Na prvních deset výrobců v regionu CEE připadla více než polovina všech příjmů. První trojka tvořená HP, Asseco a IBM tvořila více jak polovinu příjmů této TOP desítky výrobců a zároveň jí připadla více než čtvrtina vládních výdajů na IT.

První pozici v segmentu softwaru si stále drží Microsoft, jehož kancelářský balík je používán napříč celým vládním sektorem. Polští výrobci jako je Asseco a BIW Concept jsou schopni konkurovat velkým hráčům, zejména na svém domácím trhu.

Pro letošní rok analytici očekávají, i přes nepříznivé podmínky panující v eurozóně, nárůst vládních investic do IT států Visegrádské čtyřky na 2,35 miliard dolarů.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © ElenaR - Fotolia.com

Komentáře