IDC: Evropský trh služeb brzdí vyčkávání zákazníků

Podle IDC poroste evropský trh IT služeb v letech 2009 – 2013 tempem 3,2 % CAGR (Compound Annual Growth Rate). Letos ho ovšem čeká pokles. Jaké jsou odhady pro outsourcing a školení?Podle IDC evropský trh IT služeb v následujících pěti letech poroste 3,2 % CAGR, letos ovšem zaznamená pokles (Foto: Pixmac)IDC v oblasti IT služIeb očekává 3% pokles v projektově orientovaných aktivitách v roce 2009. Důvodem je to, že zákazníci pokračují v odkládání rozhodnutí o nových projektech a rozšíření stávajících projektů.

V oblasti outsourcingu analytici pro letošek předpokládají 4,2% růst. Snížili tak svůj předchozí odhad o 0,2 %, a to z důvodu silného cenového tlaku v segmentu řízených služeb. Naopak poptávka po outsourcingu aplikací, a částečně také po konsolidaci aplikací a jejich optimalizaci zůstává silná, protože klienti hledají příležitosti pro snížení nákladů v krátkém čase.

Předpověď pro podporu a školení byla pro letošní rok snížena na -4,9 %. IT školení pak letos poklesne dokonce o 10,4 %, protože pokračuje rušení vzdělávacích aktivit, případně jejich nahrazování instruktážemi přímo během vykonávání práce.

 

Zdroj: IDC (červenec, 2009)

 Komentáře