IBM: trendy v podnikovém IT

IT odborníci dle průzkumu IBM předpokládají, že se mobilní technologie a cloud computing stanou nejžádanějšími platformami pro vývoj aplikací a přístup k informačním systémům v následujících pěti letech.Online průzkumu 2010 IBM Tech Trends se zúčastnilo dva tisíce vývojářů a IT specialistů z 87 zemí. Výsledky nabízí pohled na nejvýznamnější trendy v podnikových technologiích a počítačovém průmyslu.

Více než polovina všech dotázaných (55 %) očekává, že vývoj aplikací pro mobilní zařízení

Více než polovina všech dotázaných (55 %) očekává, že vývoj aplikací pro mobilní zařízení typu iPhone nebo Android a tablety, jako jsou iPad nebo PlayBook, předstihne do roku 2015 vývoj aplikací pro tradiční počítačové platformy.

S ohledem na rozšíření mobilních zařízení analytici předpovídají masivní růst prodeje mobilních aplikací v příštích třech letech. Tržby z prodeje mobilních aplikací se podle předpokladů do roku 2013 zvednou z letošních 6,2 miliard dolarů na téměř 30 miliard dolarů.

Jako další výzmaný trend 91 % vývojářů předpokládá, že cloud computing jako primární způsob provozu informačních systémů v příštích pěti letech předstihne aplikace provozované na vlastních zařízeních.

Zdroj: IBMKomentáře