HP spustilo migrační program pro severy a úložiště Sunu

Společnost HP ohlásila nový program podpory zákazníků Sunu, kteří uvažují o přechodu na serverovou a úložnou platformu HP. Jaké argumenty nabízí partnerům výrobce pro jejich zákazníky?Dodavatelé serverů HP Integrity lákají zákazníky Sunu novým migračním programemProgram HP nese název Sun Complete Care a zahrnuje řadu specializovaných služeb, podpůrných programů a finančních výhod. Mezi ně patří vypracování analýzy obchodního případu, vyhodnocení, návrh, migrace a podpora, možnosti financování, vzdělávací programy a využití protihodnoty staršího hardwaru a softwaru při nákupu nových produktů. Kromě toho HP v rámci svých „zelených" iniciativ zajistí ekologickou likvidaci vyřazených nebo zastaralých technologických produktů.

„Zákazníci společnosti Sun mají v průměru až o 80 % vyšší celkové náklady na vlastnictví serverů Sun Sparc než zákazníci, kteří používají servery HP Integrity. U mnoha aplikací také platí, že jejich provoz na serverech Sparc je podstatně dražší, než na serverech HP. Například provoz databáze Oracle na platformě Sparc stojí o 50 % na procesorové jádro víc než na serveru HP Integrity," tvrdí zpráva HP.

Zákazníci partnerů mohou podle výrobce ušetřit využitím jeho serverů s operačním prostředím Solaris. Rovněž se mohou rozhodnout pro migraci na Linux, HP-UX nebo Microsoft Windows. Pro zjednodušení přechodu nabízí HP zákazníkům společný bod jak pro nákup, tak pro podporu životního cyklu Solarisu na jeho serverech.

Výrobce nabídl zákazníkům také pětiminutový test Sun TCO Challenge, jehož pomocí si mohou udělat představu o potenciální finanční úspoře při přechodu na HP.

Podle údajů zprávy IDC Server Tracker za první čtvrtletí tohoto roku patří HP vedoucí pozice v celkovém počtu dodaných serverů, množství dodaných serverů x86 a tržeb. Finanční pobídky a standardizované postupy ze serverů Sunu na platformu System z ohlásila nedávno také společnost IBM.

Více informací o programu HP můžete načerpat z PDF brožury Sun Complete Care nebo na webových stránkách výrobce. Zájemci o více informací o migraci na platformu HP z řad partnerů se mohou obracet přímo na Konstantina Seluckého, enterprise channel manažera HP (konstantin.selucky@hp.com).Komentáře