HP oznámilo převzetí kontroly nad Autonomy

Společnost HP oznámila, že získala kontrolu nad společností Autonomy Corporation. Jaký podíl odkoupila a jaké má plány?

HP oznámilo převzetí kontroly nad AutonomyHP oznámilo převzetí kontroly nad AutonomyDržitelé akcií společnosti Autonomy přijali již v srpnu oznámenou nabídku HP na koupi většinového objemu v 42,11 dolaru za jednu akcii v hotovosti, což představuje přibližně 87,34 % z celkové hodnoty akcií cca 8,987 miliardy dolarů.

Všechny podmínky související s uvedenou nabídkou byly splněny, takže HP zároveň přebralo kontrolu nad chodem společnosti Autonomy, uvedl výrobce v tiskovém oznámení.

Produkty společnosti Autonomy doplní řešení HP pro firemní sektor a rozšíří nabídku v oblasti datové analýzy, cloudu a procesních postupů. HP od převzetí společnosti Autonomy očekává rychlejší plnění strategie v oblasti komplexních cloudových řešení a softwaru.

Software společnosti Autonomy je základem mnoha kritických aplikací velkých firem, jako např. pokročilé správy a vyhledávání dat, řešení pro interakci se zákazníky, informačních systémů, správy záznamů, archivace, správy firemních procesů, webového obsahu, optimalizace webu, správy rozsáhlých multimédií a videa či zvukových analýz, uvedlo HP.

Řešení společnosti Autonomy využívá více než 25 000 zákazníků po celém světě.

Autonomní Autonomy

Naším největším cílem je pomáhat zákazníkům při řešení jejich klíčových procesů z oblasti IT infrastruktury. Obrovský nárůst nestrukturovaných i strukturovaných dat a jejich zhodnocení patří mezi ty vůbec největší výzvy pro koncové uživatele, firmy i státní správu,“ uvedla v oznámení Meg Whitmanová, prezidentka a generální ředitelka společnosti HP.

Autonomy bude nadále fungovat jako samostatná obchodní jednotka. Mike Lynch, zakladatel a výkonný ředitel Autonomy, nadále povede obchodní aktivity Autonomy, jeho nadřízenou bude Meg Whitmanová.

Nabídka společnosti HP k odkoupení zbývajících oběhových akcií Autonomy zůstává otevřena.

Zdroj: HPKomentáře