HP kupuje skomírající Palm

Hewlett-Packard ve středu oznámil, že došlo k dohodě ohledně akvizice Palmu, průkopníka v oblasti PDA. Americký počítačový gigant zaplatí 5,70 dolarů za akcii, což činí přibližně 1,2 miliardy dolarů. K dokončení obchodu by mělo dojít na konci července letošního roku.



HP zatím nepotvrdilo co se stane s produkty Palm, ovšem analytici neočekávají, že dojde k přejmenování značky, ale spíše k zahrnutí Palmu do portfolia HP pod stávajícím názvem

Plány HP jsou možná ambiciózní, ale má v úmyslu zvýšit svůj podíl na trhu v oblasti smartphonů a přinést WebOS na další platformy. Analytici k tomu dodávají, že v segmentu tabletů by mohl tento krok slavit úspěch a vzhledem k tomu, že jsou to zařízení určená primárně pro surfování po internetu, můžeme klidně očekávat nástup cloudových služeb. Dále dodávají, že největší příležitost má HP na poli firemních uživatelů, kde by mohlo vytlačit RIM a Nokii.

Díky celosvětovému dosahu a velkým zdrojům HP doufá, že se mu podaří snížit náklady na výrobu WebOS zařízení, aby se staly cenově dostupnějšími a konkurence schopnými. Dále je cílem firmy zvýšit zájem o tuto platformu mezi vývojáři aplikací, protože aktuálně jich existuje kolem 2 tisíc. S tím souvisí prohlášení HP ohledně navýšení výdajů nejen na vývoj, ale také na marketingové a prodejní aktivity.

HP zatím nepotvrdilo co se stane s produkty Palm, ovšem analytici neočekávají, že dojde k přejmenování značky, ale spíše k zahrnutí Palmu do portfolia HP pod stávajícím názvem.

Původními nositeli myšlenky a zakladateli Palmu byli Jeff Hawkins, Donna Dubinsky a Ed Colligan, ovšem nikdo z nich již ve vedení společnosti nepůsobí. Poslední z nich odešel v červnu minulého roku a novým CEO se stal Jon Rubinstein. Ten stál za zrodem populární přehrávače Apple iPod a po akvizici nadále zůstane na své pozici.

Další informace o plánované akvizici si můžete přečíst na sesterském serveru Computerworld.

Zdroj: IDG News Service







Komentáře