HP hledá nejstarší server

Firma Hewlett-Packard slaví letos 20 let od zahájení prodejů serverů řady ProLiant a při této příležitosti se české zastoupení rozhodlo uspořádat tematickou soutěž. Majitel nejstaršího funkčního serveru v provozu získá nový server a bez ocenění nezůstane ani jeho obchodní partner.Vítěz získá zbrusu nový server HP ProLiant včetně všech služeb, které zajistí bezproblémový přenos operačního systému, aplikací a dat ze starého přístroje na novýHewlett-Packard Česká republika 1. 12. 2009 spustilo velkou pátrací akci po nejstarším funkčním serveru (SystemPro, SystemPro XL, ProSignia či ProLiant), který je v České republice ještě stále v provozu. Hledání nejstaršího funkčního serveru nasazeného v běžném provozu bude probíhat v nejbližších dvou měsících a skončí 31. 1. 2010.

„Aby se v IT branži nějaký přístroj vydržel vyrábět dvacet let a byl stále žádanější, musí patřit po všech stránkách ke špičce. A takové servery HP bezesporu jsou,“ komentoval vyhlášení soutěže v tiskovém oznámení Jiří Lepka, produktový manažer divize HP ISS. „Za dlouhodobou kvalitu našich výrobků samozřejmě ručíme, ale jen málokdy máme možnost se setkat s přístroji staršími než deset let. Jsme proto sami velmi zvědaví, zda najdeme server, který bude ještě stále plně funkční a přiblíží se hranici „maturitního“ věku.“

Vítěz soutěže, resp. firma, která v ČR provozuje nejstarší zaregistrovaný HP/Compaq server (SystemPro, SystemPro XL, ProSignia či ProLiant), dostane na slavnostním vyhlášení od HP oproti jeho předání výměnou zbrusu nový server HP ProLiant včetně všech služeb, které zajistí bezproblémový přenos operačního systému, aplikací a dat ze starého přístroje na nový. Serverový veterán bude následně dočasně umístěn v expozici Muzea počítačů a poté v čestné vitríně v zákaznickém oddělení sídla společnosti HP, kde ponese jména vítězné firmy a rovněž obchodního partnera. Stěžejním kritériem výběru nejstaršího funkčního serveru HP bude jeho výrobní číslo.

Pokud vaši zákazníci používají servery HP, upozorněte je, že svůj server mohou přihlásit na stránkách HP.Komentáře