HP dokončilo akvizici 3Com, co bude s partnery?

Čínské úřady posvětili plánovanou akvizici poskytovatele řešení z oblasti síťových přepínačů, směrovačů a zabezpečení, 3Com, za kterou HP zaplatilo přibližně 2,7 miliardy dolarů. Co tato změna znamená pro partnery?HP zaplatilo 7,90 dolaru za akcii v hotovosti, což je celkem zhruba 2,7 miliardy amerických dolarů

Podle informací zahraničních kolegů mohou partneři nakupovat HP a 3Com produkty stejně jako dosud. Podpora bude poskytována u obou produktových řad a bývalí partneři 3Com mohou využívat bohatší portfolio služeb HP a podpůrných programů.

HP novým partnerům nabídne přístup ke školením a certifikacím pro zajištění dostatečných technických znalostí pro konzultaci a implementaci HP síťových systémů a řešení. Aktuální portfolio produktů společnosti 3Com z oblasti síťových přepínačů, směrovačů a bezpečnostních řešení zařadí HP do jednotlivých modelových řad divize HP ProCurve. Co se stane s dalšími produkty z portfolia obou výrobců a zda dojde k vyřazení některých navzájem se kryjících zařízení, není zatím známo.

Integrace 3Comu do portfolia HP umožní prodejcům snáze pomoci zákazníkům při zjednodušování sítě, nasazování jedinečných inovativních řešení s nejlepším poměrem ceny a výkonu ve své třídě napříč nejrozsáhlejšími sítěmi, a zkvalitnění poskytování IT služeb," tvrdí výrobce v tiskovém oznámení.

Další informace o akvizici si můžete přečíst v našem oznámení o akvizici.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld, HPKomentáře