Google: analyzujte si rychlost svého webu

Google zpřístupnil nástroj pro analýzu rychlosti a výkonu webových stránek. Zkontrolujte si svůj web či e-shop a zjistěte, jak pomoci jeho návštěvnosti z PC i mobilu.Google: analyzujte si rychlost svého webuGoogle provedl upgrade nástroje pro analýzu výkonu webových stránek, takže je nyní dostupný každému. Navíc analyzuje weby z pohledu prohlížení ve smartphonech. Pomůže vám odhalit slabá místa, která mohou odradit návštěvníky vašich webových stránek či e-shopu.

Původně byla funkce nabízena pouze jako rozšíření Firefoxu, nyní je tzv. Page Speed Online dostupný všem. Přes jakýkoliv prohlížeč nyní můžete získat přístup ke komplexní analýze výkonu svých webových stránek a zjistit, jaké kroky provést, aby se web pro prohlížení zrychlil. Novinkou je také možnost prověřit web z pohledu surfování v chytrých telefonech.

Podle Googlu rozšiřují doporučení poskytovaná pro mobilní zařízení rámec rad pro desktopové prohlížeče. Mezi testované předpoklady patří například necashovatelné části webu a množství JavaScriptu, který se spouští při načítání stránky. Poprvé byla služba Page Speed v rámci Google Labs zpřístupněna v červnu 2009. Vyzkoušet ji můžete přímo na webu Google Labs.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře