GFI: Malé společnosti nevěří zabezpečení svých sítí

Podle průzkumu společností GFI a Opinion Matters tráví přes 50 % IT administrátorů ekvivalent tří týdnů i více ročně manuálními aktualizacemi softwaru a odstraňováním malwaru z uživatelských PC.

GFI: Malé společnosti nevěří zabezpečení svých sítíGFI: Malé společnosti nevěří zabezpečení svých sítíSpolečnost GFI Software, poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), zveřejnila průzkum, v rámci kterého si 51 % dotázaných IT administrátorů v malých společnostech není jistá, zda všechny uživatelské počítače v jejich síti neobsahují škodlivý software.

Přitom 59 % respondentů se zase domnívá, že tyto počítače nepracují na plný výkon a že může dojít k jejich poruše. Výsledky průzkumu rovněž ukazují, že více než polovina IT profesionálů (51 %) tráví minimálně 10 hodin měsíčně manuální aktualizací antivirového softwaru či manuálním odstraňováním škodlivého softwaru z uživatelských počítačů.

Průzkumu iniciovaného GFI Software a realizovaného analytickou společností Opinion Matters se zúčastnilo 200 IT manažerů z organizací mezi 5 až 50 zaměstnanci.

Administrátorům chybí centralizovaný nástroj pro správu

Více než čtvrtina dotázaných IT administrátorů (27 %) tvrdí, že v jejich podniku neběží antivirové řešení, které má na všech počítačích licenci s totožným datem jejího obnovení. Jedna třetina (33 %) nemá k dispozici centrálně spravované antivirové řešení.

Téměř polovina (48 %) dotazovaných IT administrátorů uvedlo, že nemají možnosti zjistit, které PC či server se mohou porouchat. Tento údaj narůstá na 55 % v případě organizací do 25 zaměstnanců.

Necelé čtyři pětiny (78 %) respondentů tvrdí, že by měli zájem o webové služby umožňující řídit antivirovou ochranu na počítačích v podniku.

Největší obavy z cloudu: komplikovanost a neznalost

Více než čtvrtina (28 %) respondentů hlásí, že ani jedna IT aplikace v jejich organizaci není dodávána přes cloud. Dalších 28 % odpovědělo, že v cloudu provozuje méně než 25 % všech jejich aplikací.

Největší obavy týkající se přechodu na cloud podle respondentů zahrnují: komplikovanost a nedostatek zkušeností se zaváděním takovéto služby (31 %), předání kontroly nad podnikovým řešením třetí straně (28 %), výdaje nutné na zavedení (24 %) a bezpečnost v cloudu (24 %).

Průzkum sledoval běžné procesy v oblasti antivirové ochrany v malých společnostech a vyhodnocoval úroveň důvěry respondentů v zabezpečení a výkonnost podnikové sítě a zároveň jejich názory na cloudová IT řešení.

Zdroj: GFI Software
Úvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře