GFI: Malé a střední firmy podceňují nutnost zabezpečení sítě

Přestože řada malých a středních firem má vlastní zkušenost s bezpečnostními incidenty, zabezpečení sítě před malwarem pro ně není prioritou. Kde je prostor pro dodavatele?GFI: Malé a střední firmy podceňují nutnost zabezpečení sítěV průměru čtyři z deseti malých a středních společností mají vlastní hořkou zkušenost s bezpečnostními incidenty kvůli surfování zaměstnanců po webových stránkách sloužících k distribuci záškodnických programů.

S tímto tvrzením přišla společnost GFI Software, která ve spolupráci s agenturou Opinion Matter provedla průzkum mezi 200 americkými firmami s 5 až 249 zaměstnanci.

Z průzkumu vyplývá, že i přes výše uvedené 55 % malých a středních podniků ochranu své sítě před malwarem nevnímá jako hlavní důvod nasazení bezpečnostního řešení.

Po něm 24 % respondentů sáhlo především ke zvýšení produktivity svých zaměstnanců. Dále 13,5 % respondentů z důvodu zachování propustnosti a rychlosti internetového připojení a 11,5 % oslovených k prevenci před návštěvou nevhodných stránek svými zaměstnanci.

Více než desetina bez webového monitoringu

Z výzkumu dále vyplynulo, že 11,5 % všech respondentů nevyužívá žádný software pro webový monitoring či filtrování přístupu na web. Důvod? Celkem 70 % respondentů nevyužívajících tento software prohlašuje, že využívání webu není problémovou oblastí v jejich firmě.

Výsledky průzkumu indikují nedostatečné povědomí o možnostech softwaru pro monitorování přístupu na internet,“ komentuje výsledky průzkumu v tiskovém oznámení Martin Říha, ředitel pro strategii ve společnosti GFI Česká republika a Slovensko.

Co firmy potřebují?

Prostor pro dodavatele bezpečnostních řešení však existuje. Například 27 % z oslovených a malých a středních firem se zajímá o software, který měří míru bezpečnosti dané webové stránky na základě hodnocení její reputace.

Firmy též potřebují navrhnout politiku řízení přístupu zaměstnanců k webu v oblasti sociálních sítí jako Facebook a Twitter. Z oslovených zatím nic takového nemá necelá třetina. I to je příležitost pro dodavatele bezpečnostních řešení.

Výsledky podobného průzkumu zaměřeného na přístup k zabezpečení SMB nedávno publikoval také Symantec.

Zdroj: GFI
Titulní foto: © ra2 studio - Fotolia.comKomentáře