Gartner radí organizacím: Přejděte na Windows 7

Podle analytické společnosti Gartner by měli firmy začít plánovat nasazení a testování operačního systému Windows 7 a do roku 2012 eliminovat přesluhující Windows XP. Využijte doporučení u svých zákazníků.Analytici nabádají firmy, aby rychle přešli na nejnovější systém, protože již od konce roku 2012 přestanou výrobci softwaru tento systém podporovatV průzkumech, které provedli analytici Gartneru, 80 % respondentů zodpovědných za IT z organizací po celém světě uvedlo, že přeskočili operační systém Windows Vista. Windows XP jsou dle slov analytiků přestárlé, Windows 8 nejsou ještě na pořadu dne a Windows 7 sklízí pozitivní recenze. Je proto nejvyšší čas začít s přípravou na přechod, tvrdí Gartner.

Microsoft oznámil konec podpory Windows XP na rok 2014. Ovšem, analytici nabádají firmy, aby rychle přešli na nejnovější systém, protože již od konce roku 2012 přestanou tento systém podporovat výrobci softwaru.

Prvním krokem firmem, které chtějí přejít na Windows 7, má být stanovení data přechodu. Podle Gartneru by mělo být určeno tak, aby dodavatelé softwaru byli schopni přizpůsobit své aplikace a firmy  samotné měly dostatek času na testovací provoz. Do plánování je nutné  zahrnout také životní cyklus hardwarového vybavení a nutnost podporovat oba systémy v době přechodu. V každém případě se vašim zákazníkům vyplatí využívat multilicenční program Software Assurance, jinak budou za každou licenci platit zbytečně zvlášť, radí Gartner.

Zdroj: Gartner, Creating a Timeline for Deploying Windows 7 and Eliminating Windows XP (červen, 2010)Komentáře