Gartner: Přechod na Windows 7 znamená dodatečné náklady

Analytická společnost Gartner upozorňuje firmy a korporace na nutnost připravit si během následujících dvou let více prostředků při přechodu na Windows 7. Jaké jsou důvody a co analytici radí?Analytici očekávají, že velké a středně velké firmy přesunou v následujících letech na Windows 7 přibližně 250 tisíc počítačůPodle odhadů analytiků budou muset firmy navýšit náklady spojené s přechodem na Windows 7 o 20 až 60 %. Důvodem prý bude vysoká poptávka po IT profesionálech se znalostmi operačního systému Windows 7, kterých je nedostatek.

Predikci můžete jako dodavatelé využít k urychlení rozhodnutí firemních zákazníků o přechodu na nový operační systém.

Podporu dosluhujících Windows XP ukončí Microsoft sice až v roce 2014, ovšem většina firem dle slov analytiků nezačne s postupnou výměnou hardwaru dříve než na konci roku 2010. Vzhledem k tomu, že cyklus výměny obvykle trvá 4 až 5 let, firmy nestihnou do ukončení podpory Windows XP přesunout všechny své počítače na Windows 7. Jaké jsou tipy analytiků pro předejití těmto problémům?

Urychlete plánovanou výměnu nákupem nových počítačů rovnou s Windows 7. Modernizujte současné počítače. Snížíte tím současné náklady na migraci a prodloužíte životnost počítače o 2 až 3 roky. Zvažte, zda je nutné migrovat všechny uživatele a například pro „task workery“ využijte hostovanou virtuální plochu (HVD). Urychlíte tím přechod, ovšem nesníží náklady, protože si to vyžádá další investice do datového centra a síťové infrastruktury.

Zdroj: GartnerKomentáře