Gartner: magický kvadrant výrobců zabezpečených bran do internetu

Společnost McAfee zveřejnila zprávu společnosti Gartner. Kvadrant dodavatelů bran pro zabezpečení přístupu k internetu hodnotí firmy podle jejich vize i schopnosti uvádět ji do praxe.Studie Magic Quadrant for Secure Web Gateway, kterou vypracovali Peter Firstbrook a Lawrence Orans ze společnosti Gartner, srovnávala 19 výrobců. Rozhodujícím parametrem pro hodnocení jednotlivých dodavatelů byla schopnost jejich webových bran blokovat malware.

V segmentu lídrů a vizionářů, kteří podle Gartneru dokáží sladit neustálé přinášení inovací se schopností vytvářet odpovídající vizi, ale také ji uskutečňovat v běžném provozu, se umístily tyto společnosti: Cisco, Blue Coat Systems, Websense, McAfee a Zscaler.

Společnosti McAfee byla do kvadrantu zařazena nově. Její technologie pro ochranu webu je kromě detekce malwaru založena také na hodnocení reputace, které je podporováno sítí McAfee Global Threat Intelligence. Tyto technologie lze nasadit u zákazníka i formou služby (SaaS).

Graf: magický kvadrant výrobců zabezpečených bran do internetu

Magický kvadrant výrobců bran pro bezpečný přístup k internetu

Zdroj: Gartner (květen 2011)

Za klíčovou vlastnost analytici považují oboustrannou ochranu, která brání nejen před škodlivými kódy z webu, ale analyzuje také odchozí provoz. Tímto způsobem lze často odhalit kompromitované koncové body.

Magický kvadrant představuje grafickou reprezentaci popisující vývoj určité oblasti trhu ve sledovaném časovém období. Je založen na základě kvalifikovanosti vize jednotlivých dodavatelů i na jejich schopnosti uvádět tyto vize do praxe.

Celá verze studie Gartner Magic Quadrant for Secure Web Gateway je k dispozici zde.

Zdroj: McAfee, GartnerKomentáře