Gartner: IT outsourcing čeká světlá budoucnost

Analytická společnost Gartner provedla průzkum mezi poskytovateli IT outsourcingu. Seznamte se s výsledky.

Gartner: IT outsourcing čeká světlá budoucnostZ průzkumu vyplynulo, že přibližně polovina dotázaných plánuje v letošním roce vynaložit prostředky do marketingu v rozmezí 2 až 5 % letošním příjmůPrůzkum analytici Gartneru provedli v prvním čtvrtletí letošního roku a zúčastnilo se jej 47 poskytovatelů IT outsourcingu z celého světa, kteří představují 62 % celého trhu.

Poskytovatelé jsou navzdory nepříznivé světové ekonomice plni optimismu a očekávají v následujících letech růst, což potvrzují také odhady analytiků.

Ti očekávají, že v letošním roce dosáhnou příjmy na trhu IT outsourcingu (ITO) 313,2 miliard dolarů a ve srovnání s rokem 2010 porostou o 6,9 %. Do roku 2015 analytici očekávají meziroční tempo růstu ve výši 4,6 % (CAGR).

Akvizice klientů hlavní prioritou

Z průzkumu vyplynulo, že přibližně polovina dotázaných plánuje v letošním roce vynaložit prostředky do marketingu v rozmezí 2 až 5 % letošním příjmů, přičemž dříve firmy investovaly nejvýše 3 % svých ročních příjmů. Více budou nadále firmy investovat do prodeje, kdy 2/3 dotázaných potvrdilo, že plánují investovat kolem 6 % ročních příjmů.

Pro 45 % poskytovatelů je v letošním roce prioritou číslo jedna získání nových klientů, ačkoli většina příjmů (66 až 70 %) plyne od stávajících klientů.

Investice do cloudu

V modelech doručení hraje hlavní roli cloud, kdy 60 % až 64 % dotázaných zařadilo investice do cloudu mezi tři top investiční priority. Poskytovatelé ITO dále očekávají, že příjmy z cloudu budou v letošním roce tvořit 18 % příjmů a v roce 2012 pak 24 % obratu .

Celkově však mají poskytovatelé ITO ke cloudu konzervativní přístup a neočekávají, že do roku 2015 výrazně ovlivní jejich byznys. V roce 2015 předpokládá pouze třetina dotázaných (34 %), že se cloudové služby dotknou jejich dodávek outsourcingu u datových center a 26 % to nepředpokládá vůbec.

Více než polovina (56 %) dotázaných očekává, že tyto alternativní metody doručení budou tahounem příjmů v roce 2015, naopak 29 % poskytovatelů nepředpokládá, že by cloud nějakým způsobem kanibalizoval jejich příjmy.

Zdroj: Gartner
Titulní foto: © reji - Fotolia.com
Úvodní foto: © reji - Fotolia.com

Komentáře