Gartner: Hlavní prioritou firem jsou letos investice do IT

Analytická společnost Gartner ve spolupráci s Forbesem provedla průzkum mezi členy představenstva velkých organizací. Jaké jsou priority firem pro letošní rok?

Gartner: Hlavní prioritou firem jsou letos investice do ITPolovina z respondentů plánuje investovat od informačních technologií a získat tím konkurenční výhodu.  Polovina z respondentů průzkumu Gartneru plánuje investovat do informačních technologií a získat tím konkurenční výhodu.  Spolu s investicemi do rozvoje prodeje je podle analytiků rozvoj IT hlavní prioritou firem pro rok 2012.

Podle Gartneru odpovědělo 64 % respondentů, že výdaje na IT ve fiskálním roce 2012 v jejich společnosti porostou. Téměř 90 % z oslovených si myslí, že strategický význam informačních technologií bude v dalších letech nabírat na důležitosti.

„Vedoucí pracovníci velkých firem si zachovali proaktivní postoj i přesto, že více než polovina z nich se podle odpovědí připravuje na blížící se recesi na trhu.  To podtrhuje fakt, že plánované investice jsou nezbytné pro růst a případně přežití firmy, a proto manažeři chtějí investovat už nyní,“ komentuje výsledky průzkumu analytik Gartneru Jorge Lopez.

Nejrychleji rostoucí prioritou je podle Gartneru diverzifikace firemního portfolia, což vede ke snížení rizika ekonomických problémů podniku. Firmy také často pro diverzifikaci volí cestu slučování a akvizic. Dále se podle analytiků firmy aktivně zajímají především o získání, udržení a rozvoj vztahů se zákazníky a a získání nových trhů.

Průzkum proběhl od  března do dubna letošního roku a bylo do něj zapojeno více než 175 členů představenstev z velkých firem, především v USA a Spojeném království.

Zdroj: Gartner
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře