Fenix součástí Asseco Solutions. Příležitost pro partnery?

Další zásadní změna čeká v blízké době společnosti Asseco Central Europe a Asseco Solutions. Na počátku roku 2010 dojde k přesunu produktu Fenix, který byl dosud součástí produktového portfolia Asseco Czech Republic, do jeho dceřiné společnosti Asseco Solutions. Jaké jsou plány pro spolupráci s partnery?Na fotografiích zleva: Jan Přerovský, Stanislav Sýkora a Alan Karlach ze společnosti Asseco.Zástupci společnosti Asseco Central Europe na včerejší tiskové konferenci představili plán na sloučení jedné divize s dceřinou společností Asseco Solutions. Důvodem změny je konsolidace obchodního portfolia v rámci skupiny Asseco Central Europe. Fakticky dojde k převodu části firmy – to znamená, že do Asseco Solutions přejde celá divize Municipality, zahrnující tým produktu Fenix a také produktu eObec.

Fenix je informační systém určený pro rozpočtové a příspěvkové organizace. Ve státní správě ho využívá zhruba 2 500 zákazníků. Řešení disponuje kromě standardních funkcí ERP 26 specializovanými moduly specializované pro potřeby měst, obcí a jimi zřizovaných subjektů. Systém eObec zajišťuje elektronickou komunikaci mezi obcemi, městy, krajskými úřady, rozpočtovými a příspěvkovými organizacemi a občany. Aktuálně je nasazený přibližně ve 250 obcích.

Fenix a eObec v partnerském prodeji

Spolu s přechodem pod Asseco Solutions máme v plánu nabídnout tato řešení také implementačním a prodejním partnerům,“ uvedl na dotaz ChannelWorldu k partnerské spolupráci Alan Karlach, manažer divize Municipality. „Jedná se o náročná řešení i segment a výběr partnerů proto bude velmi pečlivý a kritéria přísnější, než je tomu u našich ostatních produktů,“ doplnil k příležitosti spolupráce pro partnery Stanislav Sýkora, předseda představenstva Asseco Solutions.

Asseco Solutions bude mít po uskutečnění změny již téměř 500 zaměstnanců, z toho více, než 150 ve vývoji. „Díky tomu dokážeme v budoucnu zkrátit cyklus vývoje našich produktů na jeden a půl roku a budou tedy rychleji vznikat produkty nové generace,“ komentoval výhody sloučení Stanislav Sýkora.

Převod části firmy je právně složitý a časově náročný proces. O rozhodném datu převodu proto budou obě zúčastněné společnosti své partnery a zákazníky aktuálně informovat. Předběžný plán nicméně hovoří o datu 1. 1. 2010. Samotné Asseco Solutions přitom vzniklo teprve v letošním roce sloučením české LCS International a slovenského Datalocku. Pro více informací o aktuální nabídce navštivte stránky Asseco Solutions.Komentáře