Dell vylepšuje virtualizaci softwarem od Netuitive

Dell minulý týden potvrdil uzavření partnerství s výrobcem softwaru pro správu virtualizace, Netuitive. Co tím Dell získá?

Dell vylepšuje virtualizaci softwarem od NetuitiveDell minulý týden potvrdil uzavření partnerství s výrobcem softwaru pro správu virtualizace, NetuitivePomocí nově uzavřeného partnerství Dell získá software od Netuitive, který shromažďuje informace o výkonu a využití infrastruktury, následně je analyzuje a sestaví přehled o stavu systému a identifikuje jeho slabiny.

Dell jej zařadí do své virtualizované architektury Virtual Integrated System určené pro středně velké firmy, kterou představil na konci loňského roku a odstraní tak slabinu svého virtualizačního portfolia. Netuitive doufá, že tato dohoda přinese prediktivní analýzu do mainstreamu IT.

VIS je sada softwarových produktů určených pro usnadnění nasazování a správy fyzických a virtuálních systémů, které zahrnují servery, sítě a úložiště. Řešení má konkurovat např. Unified Computing Systemu od Cisca či Blade System Matrix od HP, které bylo nedávno přejmenováno na CloudSystem Matrix.

Analytici krok chválí

Netuitive je podle analytické společnosti The 451 Group jediným nezávislým dodavatelem prediktivní analýzy, jelikož jeho hlavní konkurenti ProactiveNet a Integrien byli akvírováni BMC Software, resp. VMware.

Podle analytiků Ovum je toto partnerství pro Dell výhodné, protože považují behaviorální analýzu za další hlavní inovaci v oblasti správy infrastruktury a cloudu. Dell tak získá náskok před konkurencí.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře