Dell představuje systém pro cloud computing

Dell vytvořil s pomocí cloudového softwaru OpenStack balíček hardwaru, softwaru a služeb, které organizacím umožní nasadit vlastní infrastrukturu jako službu.Dell představuje systém pro cloud computingCloudový balík společnosti Dell zahrnuje kompletní sadu softwaru OpenStack běžící na Linuxu Ubuntu 10.10, který je instalovaný na serverech PowerEdge C.

Do balíku náleží také open-sourcový program Crowbar, který Dell vyvinul, aby organizacím pomohl s nasazaním vlastních konfigurací OpenStacku na hardware Dell.

Společnosti Dell a Rackspace Cloud Builders budou poskytovat konzultační služby a Dell dále dodá referenční architekturu či příp. plán, aby pomohly organizacím s návrhem vlastního cloudu. „Dokážeme dodat další věci s tím, jak se zákazník vyvíjí,“ uvedl Joseph George, ředitel cloud marketingu ve společnosti Dell.

Crowbar pro nasazení i správu

Software Crowbar, pro který Dell použil open-sourovou licenci Apache 2.0, dokáže zautomatizovat instalaci a konfiguraci OpenStacku napříč více uzly. Provádí úlohy jako konfiguraci BIOSu, konfiguraci RAIDu a nastavení sítě. Použití tohoto softwaru dokáže snížit čas nasazení OpenStacku z jednoho až dvou dní na několik hodin, uvedl Joseph Goerge.

Administrátoři mohou Crowbar použít také jako nástroj pro správu OpenStacku (monitoring stavu, sběr dat o výkonu a varování). Crowbar používá část kódu s open-sourcových programu pro správu sítí Naglios a Ganglia.

Pokud se v síti objeví nový server, Crowbar jej může automaticky osadit softwarem OpenStack a přidat do cloudu.

Otevřeno třetím stranám

Ačkoliv byl software primárně vyvinut pro servery Dell, je to modulární program, který lze rozšířit o moduly třetích stran nebo nasadit na servery dalších výrobců.

Dell odhaduje, že prvními zákazníky systému budou poskytovatelé služeb jako telekomunikační společnosti. Klienti mohou začít s šesti uzly pro testování a následně přidávat další uzly s rostoucí zátěží v cloudu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře