Dell kupuje výrobce síťových zařízení Force10 Networks

Dell oznámil další akvizici. Za nezveřejněný finanční obnos kupuje firmu Force10 Networks, která mu má pomoci proniknout do světa sítí.

Dell kupuje výrobce síťových zařízení Force10 NetworksDell kupuje výrobce síťových zařízení Force10 NetworkingNa akvizici se shodly představenstva obou společností před několika dny. Bližší podmínky nebyly zatím zveřejněny a celá transakce by měla být uzavřena koncem letošního léta.

Specializované přepínače Force10 Networks pomohou rozšířit portfolio zařízení pro datová centra a storage systémy o důležité síťové prvky.

Switche Force10 se uplatňují zejména v prostředí s vysokými nároky na výkon, jako jsou výzkumné laboratoře, web hostingová centra a finanční instituce.

Přestože Force10 působí ve více jak 60 státech, 80 % tržeb pochází ze Severní Ameriky. Roční obrat Force10 se podle poslední výroční zprávy pohybuje okolo 200 milionů dolarů.

Prodejí kanál i podpora zachovány

Oba výrobci vzájemně marketingově i obchodně spolupracovali více jak 6 let a Dell slibuje zachování prodejního kanálu i podpory Force10. Akvizice také možná způsobí konec spolupráce s výrobcem Brocade, jehož zařízení Dell přeprodával.

Podle IDC je Dell jedničkou v nabídce x86 serverů ve Spojených státech a dvojkou ve světě. Akvizicí se Dellu otevírají nové možnosti.

Dell tvrdí, že strategie Open Cloud Networking od Force10, která zdůrazňuje automatizaci a virtualizaci založenou na otevřených standardech, je konzistentní s filozofií Virtual Era. Tu Dell navrhl pro snížení nákladů a zefektivnění provozu data center prostřednictvím přijetí standardizovaného systému pro integraci serverů, přepínačů a úložišť.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře