Dell kupuje SecureWorks, proniká do bezpečnostních služeb

Po akvizici výrobce virtualizovaných řešení Compellent Technologies Dell rozšíří své portfolio o společnost SecureWorks. Jaký potenciál nákup skrývá?loga společností Dell a SecureWorksAkvizicí poskytovatele bezpečnostních služeb SecureWorks, jež byla oznámena začátkem týdne, chce společnost Dell rozšířit svou nabídku řešení IT managementu. Podmínky smlouvy prozatím nebyly zveřejněny.

SecureWorks se dle informací uvedených v tiskovém prohlášení denně vypořádává se 13 miliardami bezpečnostních hrozeb a zaznamenává na 30 000 různých druhů malwaru. Její zákaznickou základnu tvoří 2 900 klientů, z nichž valnou většinu zaujímá přes 1 500 finančních institucí a 15 procent klientů náleží do Fortune 500.

Akvírovaná společnost s hlavním ústředím v Atlantě zaměstnává přibližně 700 pracovníků a ve fiskálním roce 2010 očekává příjmy ve výši 120 milionů amerických dolarů. Dle Dellu nebude mít akvizice vliv na její stávající činnosti.

Sama společnost SecureWorks se rozrostla fůzí, když k sobě minulý rok připojila divizi bezpečnostních služeb společnosti VeriSign a britskou firmu DNS Limited, díky níž získala oporu na evropském trhu.

Dell proniká na trh bezpečnosti

Dell a SecureWorks jsou již po nějakou dobu partnery. Začátkem roku společnosti  představily plány na dodání celé řady bezpečnostních služeb orientovaných na SMB zahrnující monitoring a skenování webových aplikací.

Dell si tímto tahem de facto kupuje místo na rostoucím tržním segmentu. Poskytovatelé bezpečnostních služeb jenom v Severní Americe vykázali za fiskální rok 2009 zisk ve výši 1,8 miliard dolarů, přičemž analytici Gartneru očekávají, že v roce letošním dosáhne zisk hodnoty až 2,3 miliard.

Akvizice však s sebou nese také novou konkurenci, kterou se pro Dell stanou společnosti jako Verizon Business a Symantec. Fúze SecureWorks doplňuje další z nedávno oznámených akvizicí, v rámci níž je Dell ochotný zaplatit za výrobce virtualizovaných řešení Compellent Technologies 960 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře