Dell chce koupit Compellent za 960 milionů dolarů

Dell, výrobce výpočetní techniky, navýšil nabídku společnosti Compellent Technologies, výrobce virtualizovaných storage řešení, na 27,75 dolaru za akcii. Dohoda o akvizici je na spadnutí.Dell chce koupit Compellent za 960 milionů dolarůDell nabídl společnosti Compellent 27,75 amerického dolaru za akcii v hotovosti, což je o 25 centů vyšší cena, než o které firmy diskutovaly minulý týden. Dell chce akvizicí podpořit nabídku podnikových úložišť rozšířením o virtualizované produkty, které zajistí tenký provisioning a tearing.

Celková suma nabídky nyní čítá přibližně 960 milionů dolarů. Společnosti předpokládají, že by mohly dohodu uzavřít na začátku příštího roku, pokud cenu akcionáři Compellentu schválí.

Compellent má 2 500 zákazníků, 490 zaměstnanců a v roce 2009 dosáhl obratu 125 milionu dolarů. Své produkty prodává výhradně přes kanál. Dell však zároveň s Compellentem podepsal dohodu, že bude tyto produkty prodávat napřímo.

Akviziční snahy Dellu

Naposledy se Dell snažil koupit 3Par. Prohrál však se společností HP, když se cena při souboji o výrobce úložišť během několika týdnů více než zdvojnásobila.

Pokud Dell akvíruje Compellent, bude se muset vzdát partnerství s EMC, které uzavřel až do roku 2013. Pro Dell znamenala dohoda o přeprodeji produktů řady Clariion a Symetrix v předchozím roce polovinu příjmů z prodeje úložišť. Po akvizici by  si však produkty přímo konkurovaly.

Trh diskových úložišť celosvětově roste. Příjmy z prodeje úložišť podle IDC ve třetím čtvrtletí vzrostly meziročně téměř o pětinu. Společnosti se snaží této příležitosti využít a rozšířit své oblasti zájmu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře