Další důvod k optimismu? Cisco zvýšilo tržby o 27 procent

Cisco zveřejnilo hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí svého fiskálního roku 2010, které skončilo k prvnímu květnu. Podle nich v tomto čtvrtletí dosáhla tržeb 10,4 miliardy amerických dolarů, což je o 27 procent více než ve stejném období loni. Stoupal také zisk.Cisco zveřejnilo hospodářské výsledky. Úvod roku se povedl.Čistý zisk společnosti počítaný podle standardů GAAP se meziročně zvýšil o 62,6 procent na 2,2 miliardy amerických dolarů, zisk na jednu akcii pak o 60,9 procent na 0,37 dolaru.

„Naše finanční výsledky dosáhly rekordní úrovně, především díky silnému a vyrovnanému růstu napříč různými produkty, zákaznickými segmenty i geografickými oblastmi. Jsou pro nás důkazem toho, že jsme i v době ekonomického poklesu na trhu dokázali zlepšit naše vztahy se zákazníky jako důvěryhodný technologický a obchodní partner, stejně jako přinést inovace do téměř každé produktové kategorie,“ komentoval výsledky v tiskovém oznámení  John Chambers, předseda představenstva a CEO společnosti Cisco.

Obchod a inovace posledního čtvrtletí

Mezi hlavní obchodní aktivity Cisco ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2010 patřilo například dokončení dobrovolné nabídky na převzetí norského výrobce videokomunikačních řešení Tandberg a akvizice zbývajících akcií. Řešení a produkty firmy Tandberg se následně staly součástí portfolia Cisco pro firemní spolupráci. Ve spolupráci se společností VMware Cisco také připravilo nový motivační program pro své partnery prodávající řešení Cisco Unified Computing System a VMware vSphere.

Mezi hlavní technologické inovace třetího fiskálního čtvrtletí roku 2010 patřilo například představení nové platformy Cisco CRS-3 Carrier Routing System, která zajišťuje datovou propustnost až 322 terabitů za sekundu a tvoří tak základ pro internet nové generace. Mezi novinkami byly rovněž nové aplikace pro Apple iPad a BlackBerry, které umožnily milionům uživatelů přístup k on-line setkáním přes Cisco WebEx, druhá generace řešení Cisco Unified Computing System pro datová centra, které spojuje výpočetní kapacitu, síťové zdroje, úložiště dat a virtualizaci do jediného, energeticky úsporného systému, či nová řešení a služby pro takzvané "sítě bez hranic".

Zdroj: Cisco SystemsKomentáře