D-Link posiluje na bezdrátovém 3G trhu

D-Link, výrobce síťových řešení, oznámil, že v roce 2010 posílí nabídku spotřebních a SMB produktů řadou nových bezdrátových 3G kompatibilních zařízení. Proč se vydává tímto směrem a jaké produkty uvede na trh?DIR-412 je jen jeden z produktů nové řady 3G zařízení z dílny D-Linku.Zaměření D-Linku na rostoucí trh 3G je přirozeným vývojem pro společnost, která vyvíjí síťové technologie již přes 23 let, a je také znamením, že D-Link iniciativně cílí na nové rostoucí oblasti,“ uvedl výrobce v tiskové zprávě.

Po IP kamerách, které uvedl D-Link na konci minulého roku, výrobce opět otevírá příležitosti pro prodejce a dodavatele služeb v novém segmentu.

Využívání mobilního širokopásmového připojení, podporované klesajícími cenami a rušením datových limitů, zažívá velký rozkvět zejména v západní Evropě. Podle analytické společnosti Gartner bude využívání mobilního broadbandu, měřené počtem lidí využívajících datové karty, vykazovat v západní Evropě během následujících pěti let průměrný roční růst (CAGR) ve výši 32 %.

D-Link vstoupil poprvé na trh 3G před třemi lety, takže to pro nás rozhodně není nová oblast. Tento počáteční krok nám posloužil pro otestování prostředí,″ vysvětil strategii Kevin Wen, prezident D-Link Europe.

Pro koho je 3G?

D-Link tradičně soustředil svoje úsilí na technologie připojení přes pevné linky, například ADSL nebo rozvod kabelové TV. Tyto trhy se nyní sbližují s operátory mobilních telefonů, protože zákazníci začínají být ve zvýšené míře závislí na okamžité dostupnosti přístupu k internetu na libovolném místě. D-Link nyní může přenést svoje znalosti a zkušenosti s pevným širokopásmovým připojením do mobilní sféry. „Spolupracujeme již s několika mobilními operátory na doplnění jejich nabídky 3G produktů,“ potvrdil Kevin Wen.

Nové 3G produkty od D-Linku, které umožňují 3G připojení přes 3G směrovač nebo USB adaptér použitý jako modem, by měly oslovit především poskytovatele mobilního broadbandu. D-Link se snaží zpřístupnit tuto nabídku také všem spotřebitelům prostřednictvím běžného prodeje tím, že vyrábí zařízení, která jsou kompatibilní s libovolnou SIM kartou bez ohledu na síťového operátora. Více informací o produktech získáte na stránkách D-Link.

Autorizovanými distributory výrobce, u kterých můžete poptávat nová zařízení, jsou v České republice ABC Data, eD system Czech, Tech Data Distribution a nově také AT Computers. Na Slovensku jde o ABC Data SK, Asbis SK, AT Computers SK, eD system Slovakia.

Kevin Wen před několika měsíci poskytl ChannelWorldu rozhovor. Doporučujeme!Komentáře