D-Link odhalil plány v oblasti IP kamer

D-link, výrobce síťových řešení, představil na včerejší tiskové konferenci své plány v segmentu IP kamer. Jaké příležitosti pro resellery výrobce nabízí a jak chce podpořit váš prodej?IP kamery jsou trend a my budeme v jeho čele, tvrdí Aleš Pícl, generální manažer společnosti D-LinkD-Link ústy svého generálního ředitele Aleše Pícla tradičně na úvod tiskové konference představil výsledky společnosti na českém trhu. V prvních třech kvartálech navýšil výrobce obrat o 39 % ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku a pozitivní je i jeho výhled na čtvrtý kvartál. V podílu na uvedeném zvýšení obratu vyzdvihl Aleš Pícl zejména portfolio produktů v oblasti business solution.

Hlavním tématem setkání s novináři byly nicméně příležitosti v segmentu IP kamer. Během roku 2009 uvedl D-Link na trh novou řadu IP kamer, které disponují funkcemi jako detekce pohybu, vestavěný mikrofon, Wi-fi připojení atp. Toto portfolio bude rozšiřovat v roce 2010, kdy uvede na trh také důležitý prvek – sadu NAS a SAN zařízení pro ukládání dat, vytvořených právě pro potřeby IP dohledu.

„Věříme, že rok 2010 bude rokem, ve kterém se trh IP dohledu opravdu rozroste. D-Link bude první – a možná i jediný – výrobce, který bude nabízet kompletní řešení. Teď je ta správná chvíle naskočit na palubu,” uvedl Aleš Pícl. Příležitosti pro nasazení produktů přitom vidí při obměně zastaralých analogových bezpečnostních kamer, stejně jako v oblasti skladování, logistiky nebo ve vzdělávacích zařízeních.

Nabídka pro resellery

D-Link při této příležitosti vytvořil dva „balíčky“ nebo spíše řešení, která mají pomoci prodejcům při pronikání na tento trh. Základní balíček „Lite“ je tvořen bezdrátovou internetovou kamerou DCS-2121 a cenově dostupným síťovým videorekordérem DNS-722-4. V balíčku s názvem „Standard“ se skrývají dvě kamery DCS-3110 a DNS-722-4, který disponuje pokročilými funkcemi pro nahrávání videozáznamu, ovládání kamer a dálkový přístup přes internet a konečně balíček „Professional“, který obsahuje tři kamery DCS-3420 s NVR DNS-726-4.

Kromě těchto balíčků chce výrobce podpořit své partnery také prostřednictvím řady školení.

Autorizovanými distributory D-linku v České republice jsou ABC Data, eD system Czech a Tech Data Distribution. Na Slovensku jde o ABC Data SK, Asbis SK a eD system Slovakia.

Více informací o řešení IP dohledu získáte na stránkách D-linku. Podívat se můžete také na prodejní argumenty jedné z novinek, IP kamery DCS-7410, která je nově k dostání v outdoorovém provedení (se skrytými dráty). Vaší pozornosti doporučujeme také rozhovor s Alešem Píclem, který vyšel na ChannelWolrdu.Komentáře