ČSÚ: Prodej zboží přes internet a prodej ICT si drží vysoké tempo růstu

Tržby v maloobchoděvzrostly v říjnu 2011 reálně meziměsíčně o 1,0 %. Meziročně se tržby očištěné pouze o vliv počtu pracovních dní zvýšily o 1,5 %. Jak si vede ICT?

ČSÚ: Prodej zboží přes internet a prodej ICT si drží vysoké tempo růstuČSÚ: Prodej zboží přes internet a maloobchodní prodej ICT si drží vysoké tempo růstuČeský statistický úřad vydal pravidelnou zprávu, podle které se tržby v maloobchodě (vč. motoristického segmentu) po očištění o sezónní vlivy a pracovní dny v říjnu zvýšily reálně meziměsíčně o 1,0 %. Meziročně pak vzrostly 1,5 %.

Vysoké tempo růstu si i nadále zachoval prodej zboží přes internet či prostřednictvím zásilkové služby, který se navýšil o 10,9 %. Podobně si vedl také maloobchod s počítačovým a komunikačním zařízením, jež vykázal růst o 7,1 %.

Přitom ceny v prodejnách s počítačovým a komunikačním zařízením přitom meziročně zaznamenávají nejvýraznější pokles, a to o 10,6 %. Cenový deflátor ke stejnému období předcházejícího roku činil 103,2 % a byl ovlivněn zejména vyššími cenami pohonných hmot a potravin.

Mezinárodní srovnání vývoje maloobchodních tržeb v zemích EU je k dispozici na webových stránkách Eurostatu.


Tržby v maloobchodě v říjnu 2011


Zdroj: ČSU, Eurostat

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře