Cloud Computing World Series Awards 2011: to nejlepší z cloudu

V rámci Cloud Computing World Forum v Londýně vyhlásila nezávislá porota nejlepší cloudové aplikace, služby, řešení a platformy za rok 2011. Kteří výrobci uspěli?Cloud Computing World Series Awards: to nejlepší z cloudu Foto: © MacX - Fotolia.com Cloud Computing World Series Awards 2011 byly vyhlášeny v Londýně 21. 6. 2011. O vítězích rozhodoval panel nezávislých odborníků z různých sektorů IT.

Každý odborník nejprve vybral top 3 kandidáty z nominovaných. Všichni pak každou vybrané nominace v jednotlivých kategoriích ohodnotili 1 – 3 body.

Nejlepší cloudovou platformou – „Best Cloud Platform“ byla zvolena CA AppLogic od společnosti CA Technologies. Platforma umožňuje klientům podle poroty rychle vytvářet škálovatelné, vysoce dostupné soukromé i veřejné cloudy pro nabídku různorodých služeb.

Za nejlepší cloudovou službu – „Best Cloud Service“ porota označila Windows Azure od společnosti Microsoft pro její možnost flexibilního vytváření nových služeb, inovativních řešení, ale také snížení nákladů a zvýšení efektivity.

I menší výrobci mohou uspět

Jako nejlepší cloudovou aplikaci – „Best Cloud Application“ odborníci zvolili produkt Bime, řešení pro business intelligence od společnosti WeAreCloud.

Ocenění „Best Virtualization Product or Service“ hodnotící produkty, služby a nástroje, které umožňují či podporují virtuální podniky prostřednictvím cloud computingu, získala společnost Hexagrid.

Jako nejlepší řešení pro správu a řízení cloudu a cloudového obsahu zvolila porota v rámci kategorie „Best Cloud Management Solution“ produkt od společnosti Abiquo. Řešení tak předběhlo například HP či VMware.

V kategorii „Best Cloud Storage Solution“ oceňující poskytovatele služeb s cloudovým úložištěm, které je vysoce škálovatelné, geograficky neomezené a účtované podle využití, uspěla společnost Pillar se storage systémem Axiom.

Mezi produkty pro malé a střední firmy uspěla v kategorii „Best SMB Product or Service“ společnost Rackspace se svým hostingem a řízenými cloudovými službami.

Cloudový OS nejlepším startupem

Nejlepším startupem – „Best Start-Up Company“ se stala společnost OpenStack, který vyvíjí open-sourcový cloudový operační systém pro veřejné i privátní cloudy.

V kategorii „Best Enterprise Solution“ definované jako produkt či služba, která umožňuje vytvářet potřebná řešení na vyžádání, uspěla společnost Savvis. Porota ocenila cloudovou službu Symphony Virtual Private Data Centre.

Kategorii „Best Security Solutions“ hodnotící nejlepší bezpečnostní produkt pro ochranu cloudových služeb vyhrála společnost Navajo.

Zdroj: ChannelWorld, Cloudcomputinglive.com, Microsoft
Foto: © MacX - Fotolia.comKomentáře