Citrix zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí. Zvýšil obrat i zisk

Citrix Systems oznámil finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2010, které skončilo 30. 6. 2010. Čtvrtletní výnos ve výši 458 milionů dolarů znamenal nárůst o 17 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.Zisk Citrixu narůstá, výrobce vyjádřil optimismus v dalším vývoji.Čistý zisk za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2010 činí 48 milionů dolarů, tj. 0,25 dolaru zředěného zisku na akcii, v porovnání s čistým ziskem 43 milionů dolarů, tj. 0,23 dolaru zředěného zisku na akcii, za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2009. Čistý zisk za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2010 nicméně zahrnuje přibližně 13 milionů dolarů, které tvoří výdaje na daň z příjmu uhrazené finančnímu úřadu USA.

Čistý zisk za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2010 neodpovídající metodice GAAP činí 78 milionů dolarů, tj. 0,41 dolaru zředěného zisku na akcii, v porovnání s čistým ziskem 72 milionů dolarů, tj. 0,39 dolaru zředěného zisku na akcii, za srovnatelné období předchozího roku.

Výrobce řešení pro virtualizaci v oznámení výsledků dále uvedl, že marže z provozní činnosti podle metodiky GAAP dosáhla 16 %. Ve stejném období loňského roku činila 10 %. Marže z provozní činnosti neodpovídající metodice GAAP dosáhla 26 %, přičemž ve stejném období loňského roku činila 22 %.

Hlavní ukazatele pro druhé pololetí jsou na slušné úrovni. Pozorujeme výrazné oživení v obchodním kanálu, vyšší úroveň strategické angažovanosti našich zákazníků a velmi dobrý růst v tomto odvětví. Máme velkou radost z vývoje, který pozorujeme v oblasti licencí k produktům XenDesktop.  Jednoznačně se ukazuje, že revoluce ve virtualizaci stolních počítačů již začala a přechod na virtuální systémy nabírá na obrátkách. Naše průzkumy ukazují, že jsme v současnosti vůdčí firmou na trhu s těmito řešeními,“ Mark Templeton, prezident a generální ředitel firmy Citrix.

Zdroj: CitrixKomentáře