Citrix zavádí své dosud nejvyšší certifikace v oboru virtualizace

Citrix Systems oznámil možnost získání vyšších stupňů certifikací s názvy „Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE) for Virtualization“ a „Citrix Certified Integration Architect (CCIA) for Virtualization“. Komu jsou určeny a jak je získat?Všechny zkoušky, potřebné pro CCEE/CCIA for Virtualization, je možné absolvovat  na celém světě prostřednictvím testovacích center Pearson VUE. Nové certifikace Citrixu jsou určeny inženýrům a systémovým architektům, kteří se specializují na end-to-end virtualizační řešení výrobce. Sloužit mají k získávání a ověřovaní praktických dovedností pro zavádění virtualizovaných řešení na všech úrovních – od datových center až po desktopy.

Pokud máte ve svém týmu profesionály, kteří se zmíněným oblastem věnují a počítáte s nimi i do budoucna, nebo sami patříte mezi certifikované specialisty, kteří chtějí zvyšovat svou kvalifikaci v oblasti virtualizace, jsou nové certifikace určeny právě pro vás. Měly by se přitom vyplatit, protože expertní znalost v oblasti virtualizace patří v současnosti mezi nejžádanější dovednosti u IT profesionálů u nás i v zahraničí.

Přípravu na certifikace zajišťuje školicí středisko, které v České republice provozuje distributor s přidanou hodnotou, Arrow ECS. Znalosti můžete získat také on-line studiem. Testy potřebné k certifikacím jsou pak dostupné u certifikovaných testovacích center (Pearson VUE). Jejich přehled najdete ve vyhledávači Pearson VUE (pozor, pro zjištění dostupnosti požadované certifikace se musíte přihlásit).

Podmínky certifikací

Obě nové certifikace jsou založeny na ověření řady znalostí a dovedností a předpokládají několik podmínek. Pojďme se na ně podívat podrobněji:

Certifikace „CCEE for Virtualization“ má potvrdit širokou škálu znalostí o end-to-end virtualizačních řešeních Citrixu se zaměřením na schopnost spojit dovednosti provozního plánování s odbornými znalostmi taktiky projektování a integračním know-how. Uchazeči začínají pracovat na získání CCEE tak, že nejprve projdou několika zkouškami zaměřenými na specifické produkty – Citrix XenDesktop, XenApp a XenServer. Závěrečnou část zkoušky CCEE – A15 Engineering a Citrix Virtualization Solution – tvoří komplexní simulace, které umožňují studentům prokázat jejich rozsáhlé znalosti při provozování systému.

CertifikaceCCIA for Virtualization představuje nejvyšší stupeň certifikace Citrixu a zaměřuje se na nejvhodnější postupy při analýze a projektování virtualizačních řešení. CCIA ověřuje dovednosti potřebné pro úspěšné nasazení řešení. Pro dosažení úrovně CCIA musí kandidáti získat certifikát CCEE a složit ještě jednu závěrečnou zkoušku – A16 Architecting a Citrix Virtualization Solution.

Odborníci s certifikací Citrix Certified Enterprise Administrator (CCEA) a CCIA si mohou složením nových zkoušek zvýšit svoji kvalifikaci. Pro postup na úroveň CCEE postačí dosavadním držitelům CCEA jen splnění zkoušky A15. Dosavadní držitelé CCIA musí projít zkouškami A15 i A16.

Zdroj: ChannelWorld, CitrixKomentáře