Citrix akvíruje Netviewer a rozšiřuje distribuci v EEMEA

Společnost Citrix Systems oznámila dohodu o koupi firmy Netviewer, německého výrobce on-line komunikačního softwaru. Následně Citrix udělil titul Citrix Service Provider distributora pro EEMA slovenské společnosti BSP Softwaredistribution.Citrix akvíruje Netviewer a rozšiřuje distribuci v EEMEARostoucí poptávka v Evropě po softwaru pro multimediální komunikaci na dálku přivedla Citrix k rozhotnutí koupit společnost NetViewer. Její softwarové produkty zajišťují on-line helpdesky, vzdálenou správu a webináře.

Smlouva by měla být podepsána na začátku příštího roku, konkrétní podmínky nebyly zveřejněny.

NetViewer má 220 zaměstnanců a 18 000 klientů, mezi nimiž je např. Siemens, SAP, Bayser a BMW. Citrix plánuje výrobce připojit ke své Online divizi.

Distribuce softwaru jako služby

Citrix Service Distributor poskytuje softwarové služby včetně hostovaných desktopů a softwaru jako služby formou pronájmu nebo předplatného systémovým integrátorům a poskytovatelům řešení či nezávislým výrobcům softwaru.

Obchodní model je nastaven tak, že do nákladů vstupují pouze skutečně odebrané služby bez nutnosti financování pořízení softwaru a licenčních poplatků.

Slovenský distributor pokryje EEMEA

Pro region EEMEA (východní Evropa, Střední východ a severní Afrika) se prvním CSP distributorem stala slovenská společnost BSP Softwaredistribution. Původně lokální distributor Citrixu je současně Microsoft SPLA distributorem, takže partnerům může poskytnout podporu pro produkty obou společností.

Citrix chce tímto způsobem podporovat rozvoj těchto služeb v regionu a pomáhat partnerům nabízet zákazníkům IT infrastrukturu jako službu.

Přehled softwaru v distribuci a další informace o společnosti naleznete na webových stránkách BSP Softwaredistribution.

Zdroj: IDG News Service, Citrix, ChannelWorldKomentáře