Cisco představilo strategii v produktové nabídce

V minulém týdnu proběhla v pražském hotelu Clairon konfernece Cisco Expo 2009. Alexander Winkler, generální ředitel Cisca, na ní v úvodní přednášce představil partnerům a zákazníkům směr, kterým se chce společnost dále ubírat. Co zaznělo na Cisco Expo?Alexander Winkler, generální ředitel společnosti Cisco, představil na úvodní předanášce Cisco Expo 2009 oblasti, na které se bude výrobce zaměřovat„Po energii, vodě a přepravě se IT sítě staly základní infrastrukturou, bez které si v současnosti jen těžko můžeme představit svůj život," řekl na úvod své přednášky Alexander Winkler. Generální ředitel dále zdůraznil trend posunu klasické telefonie do širokopásmových komunikací.

Současná strategie Cisca proto stojí na třech pilířích. Jsou jimi mobilita, video a spolupráce. „Web 2.0 dal prostor pro spolupráci, web 3.0 bude rozvojem k libovolnému obsahu, dostupnému kdekoliv a na libovolném zařízení," uvedl dále Alexander Winkler. Tomuto vývoji nahrává zejména rozvoj globálního byznysu a potřeb mít možnost neustále komunikovat.

Vývoj webu se snaží výrobce kombinovat s produkty, které umožňují v prostřední sítí pracovat při dodržování hodnot jako je dostupnost, bezpečnost a rozšiřitelnost. „Jedním z příkladů je Network Access Control, který pomáhá kontrolovat přístup do sítě," vyzdvihl Alexander Winkler iniciativu Cisca, která zahrnuje celou škálu produktů a řešení pro bezpečný provoz sítě.

„Mobilita by měla zahrnovat libovolná zařízení včetně televizoru, iPodu a dalších produktů se kterými se v budoucnu setkáme. Nabídka Cisca nyní umožňuje připojení všech těchto zařízení variabilními způsoby," popsal síť jako „základnu" mobilních produktů Alexander Winkler.

Pozornost společnosti se zaměřuje také na třetí pilíř, kterým jsou videokonference.

Cisco nabízí zatím nejvyspělejší technologii videokomunikace pod názvem Telepresence. Ta se snaží přenos videa co nejvíce přiblížit osobnímu jednání. Obraz ukazuje účastníky jednání v životní velikosti a umožňuje sledovat řeč těla i jemná gesta. Ukázku nákupu ve „virtuálním" obchodu prostřednictvím Telepresence předvedl přímo na pódiu také Alexander Winkler a jeho kolegové z týmu Cisco.

Výrobce se snaží svou vizi komunikace kdykoliv a kdekoliv naplnit uvedením nových produktů. Umožní proto majitelům chytrých mobilních telefonů přístup k řešení Cisco WebEx Meeting Center, které se využívá pro hlasové a webové konference. Díky tomu se budou moci odkudkoli přes 3G nebo Wi-Fi připojení přímo ze svých mobilů účastnit plánovaných setkání.

Cisco současně představilo novou funkci řešení WebEx, která umožňuje zvát účastníky setkání prostřednictvím SMS zpráv. Aplikace pro Apple iPhone je již ke stažení, pro vybrané telefony BlackBerry, Nokia a Samsung bude k dispozici v průběhu dubna.

Konference Cisco Expo 2009 se účastnilo velké množství vystavovatelů z řad certifikovaných partnerů a distributorů výrobce. Počet návštěvníků tvořený partnery a zákazníky přesáhl hranici jednoho tisíce lidí.

První výstavní den Cisco Expo zaplněný přednáškami partnerů uzavřel večírek, který se nesl ve znamení mixu zábavy (koncerty, tance apod.), her (fotbálek, kulečník, autíčka, šipky, PC hry) a gastronomie (ochutnávky jídla, koňaku apod.). Druhý den pak patřil technickým workshopům a odborným přednáškám.

Pokud vás zajímá problematika videokonferencí, můžete se seznámit s aktuálním výzkumem Cisca na toto téma zde (soubor v PDF). Více informací o řešení pro chytré telefony WebEx najdete tady.Komentáře