Cisco představilo novinky pro datová centra

Cisco v dnešním tiskovém oznámení seznámilo média s novinkami v portfoliu služeb a řešení pro datová centra. Nastupuje druhá generace switchů Nexus, rozšíření portfolia UCS, ale zejména novinky pro cloud computing a virtuální prostředí. Seznamte se s nimi.Cisco představilo nové technologe pro datová centra budoucnoti.Cisco dnes představilo rozšíření svého portfolia produktů a služeb pro datová centra. Inovovaná architektura produktů pro datová centra má přinést podporu nových byznys modelů, jako je virtualizace pro desktopy a podpora cloud computingu.

Cisco představilo tři technologie, které společně tvoří architekturu Cisco Data Center Business Advantage. Nově uvedené Unified Network Services představují platformu pro síťové služby, která umožňuje jejich fungování napříč různými síťovými prostředími. Inovované technologie Unified Fabric a Unified Computing mají snížit celkové náklady, zvyšit flexibilitu a zjedodušit správu datových center.

Nově představená technologie Unified Network Services a rozsáhlé inovace u produktových řad Unified Fabric and Unified Computing jsou naší reakcí na dynamický rozvoj datových center a požadavky našich zákazníků. Díky architektuře Cisco Data Center Business Advantage nyní poskytujeme nejširší portfolio inovativních řešení odpovídající aktuálním trendům v oblasti datových center,“ uvedl John McCool, senior vice president, Data Center, Switching and Services Group, Cisco.

Cisco služby v cloudu

Cisco Unified Network Services zahrnují fyzické i virtuální služby a nabízejí flexibilitu díky použití provisioningu (automatická konfigurace a správa služeb). Výhodou je jednoduchá správa a plná přenositelnost v rámci síťových a výpočetních prostředí a cloudů. Do rodiny Unified Network Services patří například Cisco Virtual Security Gateway (VSG) zajišťující bezpečnostní politiky na úrovni virtuálního stroje v rámci sítí VLAN a sdílených výpočetních infrastruktur v datových centrech. Software VSG je v současnosti k dispozici pro zařízení Nexus 1000V. Cisco virtual Wide Area Application Services (vWAAS) zase představuje první optimalizační řešení pro cloud WAN, které zrychluje poskytování služeb v rámci privátních a privátních virtuálních cloud infrastruktur. vWAAS umožňuje poskytovatelům cloudů velmi snadno optimalizovat provoz služeb a zároveň redukuje náklady a rizika při migraci mezi privátními a privátními virtuálními cloudy.

Dostupnost nových technologií na tuzemských trzích výrobce zatím neuvedl.

Autorizovanými distributory výrobce jsou na českém trhu Alef Distribution, AT Computers, Comstor a Tech Data Distribution. Na Slovensku jde o Alef Nula SK, Avnet Solutions Slovakia. Podívat se můžete také na kompletní informace o Cisco Unified Computing a Cisco Unified Fabric na stránkách výrobce, kde najdete také informace o řešeních pro datová centra a Cisco Unified Network Services.

Zdroj: CiscoKomentáře