Cisco Expo 2010 míří do druhého dne

V Praze včera odstartoval jedenáctý ročník Cisco Expo, dvoudenní konference o informačních a komunikačních technologiích. Na co se přednášející zaměřili a co čeká návštěvníky dnes? Link pro sledování WebExu na konci článku!Společné řešení Vblock pro datová centra představili (zleva) Michal Fišer z EMC, Ondřej Vlach z Vmware, Alexander Winkler a Martin Diviš ze Cisco. V rámci úvodní přednášky představili zástupci společností Cisco, EMC, VMware a T-Mobile svůj pohled na současné fungování IT oddělení. Ta jsou dnes podle nich zaměřena především na řízení základní IT infrastruktury a jsou zaměstnána otázkami nákupu, podpory procesů a reportováním. Situace na trhu však vyžaduje změnu přístupu: IT oddělení se budou muset stále častěji zaměřovat na oblasti s přímými obchodními dopady, jako jsou řízení znalostí, služby zákazníkům, výkonnostní management, strategie a rozvoj obchodu.

Ať se podíváme na jakékoliv statistiky, obvykle z nich vyplývá, že každá koruna investovaná dnes do IT se na přímých obchodních přínosech podílí jen malou měrou. Až 70 procent investic směruje často do oblastí, které IT pouze udržují v chodu, a jen okolo 30 procent jde na věci, které organizaci odlišují od konkurence a mají pro ni skutečnou přidanou hodnotu,“ řekl v úvodní řeči Alexander Winkler, generální ředitel společnosti Cisco Systems Česká republika.

Řešení vidí Winkler v řadě nových konceptů a technologií, které je možné v podnikové praxi využít, jako virtualizaci, cloudu, software jako služba (SaaS), infrastruktura jako služba (IaaS) a dalších. Právě na tyto hlavní oblasti se letošní program Cisco Expo zaměřuje.

V rámci úvodní přednášky také Alexander Winkler představil řadu inovací výrobce pro jednotlivé typy zákazníků pokrývající různé technologické oblasti. K popisu budoucí role síťových technologií si přitom vypůjčil téma všudypřítomné sítě z filmu Avatar. Spolu s Michalem Fišerem z EMC a Ondřejem Vlachem z VMware společně podrobněji popsali společné řešení Vblock pro oblast datových center. Úvodní přednášku konference zakončil Miroslav Rakowski ze společnosti T-Mobile, který hovořil o moderních službách poskytovaných mobilními operátory.

První den konference, na který se registrovalo 930 lidí, pokračoval 28 přednáškami a prezentacemi. Ty se věnovaly oblastem, jako jsou moderní datová centra, virtualizace, cloud computing, spolupráce v IP sítích, bezpečnost sítí i cloud služeb, video, moderní technologie pro poskytovatele služeb a další. Součástí programu byly i živé ukázky řešení či případové studie.

Cisco Expo. Den druhý

Dnes konference pokračuje. Druhý den je zahájen úvodní prezentací, kde zástupci Cisco a společnosti T-Mobile, která je generálním partnerem konference, představí trendy v mobilních technologiích a také řešení Cisco pro komunikaci a spolupráci uživatelů přes IP sítě.  Zbytek dne patří pěti celodenním odborným seminářům, takzvaným techtorialům, z nichž každý se bude podrobně zabývat jednou technologickou oblastí a bude tak vhodný především pro technicky zaměřené návštěvníky.

Zájemci o téma čtvrteční úvodní přednášky, kteří se nemohou zúčastnit osobně, ji mohou obdobně jako včera sledovat on-line pomocí služby Cisco WebEx. Stačí vám k tomu pouze připojení na internet a webový prohlížeč. Účast na úvodní přednášce přes WebEx je bezplatná.Komentáře