Cisco, EMC a VMware vytvořily koalici pro datová centra

Cisco, EMC a VMware vytvořily koalici Virtual Computing Environment (VCE) zaměřenou na oblast virtualizace datových center a privátní cloud infrastruktury. Co bude zahrnovat spolupráce technologických gigantů?VMware’s Paul Maritz, EMC’s Joe Tucci and Cisco’s John Chambers (left to right) announce Virtual Computing Environment coalition.V rámci koalice oznámené na konci minulého týdne, nabídnou firmy společné produktové balíčky integrované předprodejní, poradenské a podpůrné služby a využívání široké sítě partnerů.

Cílem koalice je zlepšit přístup zákazníků k flexibilní infrastruktuře datových center, která jim umožní snížit náklady na technologie, energie nebo pronájem prostor. Měla by tak znamenat více příležitostí také pro partnery na českém a slovenském trhu, ať už z hlediska rozšíření nabídky nebo poskytování dalších certifikovaných služeb.

Prvními společnými řešeními jsou infrastrukturní balíčky Vblock. Jde o sjednocené platformy, které v sobě kombinují technologie pro virtualizaci, sítě, výpočetní výkon, ukládání dat, bezpečnost a správu od všech třech členů koalice. Jejich výhodou má být zejména snadná rozšiřitelnost. První výsledky z reálného používání také podle výrobců ukázaly, že umožňují snížit náklady na řízení a provoz virtualizovaných datových center až o 40 procent.

Platformy mají aktuálně 3 varianty přizpůsobené různým velikostem společností od enterprise segmentu až po datová centra středně velkých podniků.

V rámci koaliční spolupráce Cisco, EMC a VMware byla vytvořena široká síť partnerů, která zahrnuje systémové integrátory, resellery s přidanou hodnotou i nezávislé vývojáře.

Cisco a EMC rovněž oznámily, že vytvořily společný podnik Acadia, který začne podle odhadů fungovat v prvním čtvrtletí 2010 s cílem budovat, provozovat a poskytovat infrastrukturu Vblock zákazníkům. Bude rovněž školit zákazníky i partnery. Do aktivit podniku jsou zapojeny rovněž VMware a společnost Intel, na jejíchž procesorech je nová architektura Vblock postavena.

Podrobnější informace o zapojení tuzemských partnerů zatím nejsou k dispozici.Komentáře