Canon představil příručku pro zabezpečení tisku

Canon Europe, výrobce v oblasti digitálního zpracování obrazu, představil první ze své řady příruček, která se věnuje osvědčeným postupům v oblasti konfigurace zabezpečení multifunkčních zařízení.Canon upozorňuje na bezpečnostní rizika spojená se špatnou konfigurací tiskových řešeníCílem první z řady příruček společnosti Canon je zdůraznit význam zabezpečení dokumentů a implementovat tuto oblast do celkové bezpečnostní strategie organizací.

Přestože firmy chápou nutnost zabezpečení dat uložených v multifunkčních zařízeních, v rámci celkové bezpečnostní politiky tuto otázku přehlíží, uvádí v prohlášení Canon.

Čtvrtina narušení dat je údajně spojená s tištěnými dokumenty, proto lze považovat za důležité zajištění zabezpečení nejen místa tisku, ale i celého tiskového procesu.

První z řady příruček Canon upozorňuje na běžná úskalí a informuje o možnostech konfigurace, které mají pomoci snížit rizika spojená s potenciálními hrozbami při splnění legislativních předpisů a nařízení. Mezi nejčastější bezpečnostní rizika patří únik dat, a to zejména prostřednictvím neoprávněného kopírování a distribuce dokumentů.

Organizace potřebují pochopit potenciální nebezpečí, kterému se vystavují tím, že nechávají multifunkční zařízení bez ochrany. Zároveň chceme ale ukázat i pozitivní dopady, které jsou spojené se správnou bezpečnostní strategií," uvedl v tiskovém oznámení Daniel Míka, office product business development, Canon CZ.

Postupy zabezpečení pro imageRunner Advance vytvořil Canon ve spolupráci s  bezpečnostní konzultantskou společností IOActive. Při testech se odborníci zaměřili na možnost zneužití a získání informací z multifunkčních zařízení.

Příručku naleznete na webových stránkách společnosti Canon. Druhá příručka vyjde v průběhu roku a bude věnována softwarovému řešení Canon uniFlow 5.0.

Zdroj: CanonKomentáře