Avnet distributorem úložných řešení Iomega

Iomega rozšířila distribuční síť o český Avnet. Partnerství platí pro distribuci řešení pro zálohování a ukládání dat. Na koho cílí nová nabídka Avnetu a co v ní najdete?Rodina NAS produktů z produkce firmy Iomega.Iomega, člen skupiny EMC, oznámila podpis distribuční smlouvy se společností Avnet. Distributor v České republice dodává produkty typu NAS (Network­Attached Storage) s platností od konce února. Do nabídky patří stolní dvojdiskové zařízení NAS Iomega StorCenter ix2-200, stolní čtyřdiskové zařízení NAS Iomega StorCenter ix4-200 a modely úložišť NAS určené pro instalaci do racků.

Nová distribuce je zaměřená hlavně na segment trhu pro malé a středně velké podniky (SMB). Doplnit má také současnou nabídku produktů EMC, které již Avnet nabízí.

Řešení společnosti Iomega zaplní mezeru na trhu podnikových řešení úložišť NAS pro malé a střední firmy. Avnet bude produkty nabízet samozřejmě i větším podnikovým klientům, pro něž mohou být řešení přínosem při správě vzdálených poboček nebo při zajištění potřeb správy informací jednotlivých divizí. Tito klienti nyní také získají prostřednictvím Avnetu přístup ke zkušenostem společnosti EMC v oblasti datových úložišť,“ vysvětlil hlavní výhody spolupráce Carsten Schneider, regionální ředitel společnosti Iomega pro střední a východní Evropu.

Jsem pevně přesvědčen o tom, že nabídka produktů společnosti Iomega nám umožní rozšířit naši zákaznickou základnu v sektoru malých a středních firem a také poskytnout stávajícím zákazníkům větší flexibilitu, co se týče konfigurace, velikosti a nákladů jejich řešení pro úložiště NAS,“ uvedl Petr Flek, produktový manažer Avnetu pro skupinu produktů Iomega.

Iomega v České republice

Nové partnerství tvoří součást plánu Iomegy pro rozvoj prodeje v České republice. Výrobce již dříve oznámil dohodu o spolupráci s distributory AT Computers a Diskus, která platí také pro Slovensko. Podle informací ChannelWorldu plánuje výrobce v nejbližší době další rozšíření o firmu Tech Data Distribution. V Avnetu má značku na starosti Petr Flek, který zároveň působí jako EMC Business Development Manager. Jeho kontakty najdete ve vyhledávači distributorů v profilu distributora Avnet (nejprve se přihlaste).Komentáře