Asseco Solutions oslavilo první rok pod novým názvem. Obrat rostl přes 10 %

Skupina Asseco Solutions, producent podnikového softwaru, včerejším dnem oficiálně oslavila první rok působení na českém a slovenském trhu. Jaké jsou hospodářské výsledky firem LCS International a Datalock po jejich spojení?Na oslavě zleva Peter Lang, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions SK a zprava Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva ČR doplněni dívkou ve žlutém – LCSkou, chlapcem v zeleném - Datalockem a chlapečkem v modrooranžovém – ročním Asseco Solutions.Asseco Solutions představilo hospodářské výsledky vůbec poprvé po spojení slovenského Datalocku a české LCS International, kterým skupina vznikla. Zatímco obě zmíněné firmy mají za sebou dvacetiletou historii a vývoj na tuzemských trzích, Asseco Solutions právě oslavilo první rok jejich společného fungování. A zdá se, že nové představenstvo firmy může slavit úspěch.

Přesto, že byl loňský rok negativně ovlivněn celosvětovým zpomalením ekonomiky, dokázalo uskupení vytvořit v roce 2009 zisk ve výši 33 milionů Kč. Jedná se o pokles oproti roku 2008, nicméně z hlediska obratu si firma polepšila o 10,44 % a utržila 712 mil. korun. Jde přitom o srovnání s konsolidovanými obraty obou firem z doby, kdy působily samostatně.

Podobně, jako v předchozím období, byly i v roce 2009 hospodářské výsledky v obou zemích ovlivněny nejvíce segmentem malých a středně velkých firem. To se projevilo i v nezávislém průzkumu Centra pro výzkum informačních systémů, který potvrdil, že produkty z dílny Asseco Solutions jsou lídry této části trhu ERP. Nicméně na pozitivním výsledku loňského roku se nemalou měrou podepsaly i ostatní segmenty trhu, tedy i další produkty z širokého portfolia Asseco Solutions. Novinkou pro Českou republiku byl přitom vstup do segmentu HORECA – hoteliérství a gastronomie,“ píše Asseco v tiskovém oznámení.

Příležitost pro partnery trvá

Partnery jsme v loňském roce neztráceli, naopak nám někteří přibyli v souvislosti s nabídkou řešení Fenix pro státní správu. Nebyli jsme nuceni ani k propouštění v rámci vlastních řad. Za dobrými výsledky stojí především dokončení velkých projektů a úspěšné začlenění nových produktů do nabídky v příslušných státech,“ shrnul loňský rok pro ChannelWorld Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva Asseco Solutions pro Českou republiku.

Pro Asseco aktuálně pracuje 450 zaměstnanců. Skupina prodává ERP Helios i systémy pro restaurace a hotely Datalock Horec a Datalock BlueGastro prostřednictvím partnerů v České i Slovenské republice. Více informací o možnostech partnerství získáte na webové prezentaci Asseco Solutions.


Hospodářské výsledky Asseco Solutions v letech 2008 a 2009 (v tis. Kč)

Firma

Tržby 2009

Tržby 2008

Čistý zisk 2009

Čistý zisk 2008

Asseco Solutions

712 323

644 977

33 041

51 283

Asseco Solutions Slovensko

221 950

319 964

6 847

29 452

Asseco Solutions Česko

497 672

325 013

26 194

21 831

*Hospodářské výsledky společnosti jsou podle IFRS
**Pro přepočet CZK/EUR byly použity průměrné kurzy za dané období
Zdroj: Asseco SolutionsKomentáře