Apple ve druhém fiskále vydělal. Zisk zvýšil o 90 %

Apple zveřejnil výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2010. Příjmy činily 13,5 miliard dolaru, což při srovnání s předchozím rokem znamená nárůst o 49 %. Čistý zisk vzrostl o 90 %. Jaké produkty z jeho portfolia se prodávaly nejlépe?Tabletů Apple iPad se v den uvedení prodalo téměř 300 tisíc kusů

Vysoké prodeje jsou především zásluhou iPhonu a počítačů Mac. iPhonů se prodalo 8,75 milionu kusů, tj. o neuvěřitelných 131 % více než v roce předchozím. Macintoshe zaznamenaly růst prodejů o 33 % na celkových 2,94 milionu kusů. Naopak poptávka po iPodech klesá. Zákazníci jich koupili 10,89 milionu, to je meziročně o 1 % méně.

Následující čtvrtletí očekává Apple stejně úspěšné jako toto. Zejména z důvodu nově představeného tabletu Apple iPad, kterého se v den uvedení na pultu obchodů prodalo téměř 300 tisíc kusů.

„Představili jsme naše nové revoluční zařízení iPad, které si uživatelé zamilovali, a pro tento rok připravujeme několik dalších výjimečných produktů," uvedl v oznámení hospodářských výsledků Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře