APEK: Dnes padnou v českých e-shopech rekordní tržby

Podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) dnes vyvrcholí nákupy v internetových obchodech. České e-shopy by měly utržit 780 milionů korun.

APEK: Dnes padnou v českých e-shopech rekordní tržbyAPEK: Dnes padnou v českých e-shopech rekordní tržbyV pondělí 10. 12. 2012 očekávající obchodníci provozující e-shopy na českém trhu vrchol letošní nákupní sezony, uvádí APEK v oznámení. Podle odhadů asociace v tento den Češi na internetu utratí asi 780 milionů korun.

Nejen vánoční nákupy se čím dál víc přesouvají na web. Proto očekáváme další nárůst prodejů v porovnání s předchozími roky a to minimálně o 15 %,“ uvedl v oznámení výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci Jan Vetyška.

Za vánoční dárky utratí Češi letos podle APEK celkem více než 16 miliard korun. V nejvytíženějším 50. týdnu roku 2012 předpokládají e-shopy certifikované APEK celkový obrat kolem 3 miliard.

Největší zájem je letos o nákup elektronických čteček či tabletů. Svojí stálou popularitu si ale samozřejmě drží televize, notebooky či mobilní telefony,“ uvádí APEK ve zprávě.

Zdroj: APEK
Úvodní foto: © 3ddock - Fotolia.com

Komentáře