AMI: Tablety otevírají dveře cloudovým řešením ve firmách

Průzkum agentury AMI ukazuje, že malé a střední firmy, které vsadily na mobilní zařízení, vygenerovaly za posledních 12 měsíců o 40 % vyšší příjmy. Přichází éra tabletů a notebooků ve firmách?Z výsledků průzkumu vyplývá, že firmy, které přešly na mobilní zařízení, vydělaly za posledních 12 měsíců o 40 % více než firmy, které zůstaly u klasické koncepce

Z výsledků průzkumu AMI vyplývá, že firmy, které přešly na mobilní zařízení, vydělaly za posledních 12 měsíců o 40 % více než firmy, které zůstaly u klasické koncepce.

Dříve byly primárními zařízení pro mobilní práci smartphony a notebooky. Dnes je však již začínají postupně nahrazovat tablety. Celosvětově využívají tablety teprve 3 % malých a středních firem (SMB) a jejich penetrace se liší podle zaměření a odvětví.

Největší zájem o tablety se objevuje především v profesionálních službách, zdravotnictví, restauracích a médiích.

Příležitost pro dodavatele síťových řešení a poskytovatele služeb

S rostoucím počtem tabletů souvisí skutečnost, že firmy přesunují svá data do cloudu a také využívají o 20 % více softwaru jako služby (SaaS), než firmy, které tablety nepoužívají.

U těchto firem průzkum vypozoroval také výrazný nárůst počtu aplikací pro spolupráci a tzv. document management. V důsledku nasazování těchto služeb, dochází k růstu potřeby rychlosti a kapacity datových přenosů a ke zvyšování investic do síťové infrastruktury až o 10 %. Se zrychlováním sítí a připojení k internetu v těchto firmách, očekávají analytici pokles cen širokopásmového připojení až o 50 % do roku 2013.

Zdroj: IDG News Service

Foto: © redav - Fotolia.comKomentáře