Aliance Cisco a BMC pro cloud

Společnosti Cisco a BMC Software vytvořily strategickou alianci zaměřenou na vývoj nových řešení cloud computingu pro systémy s mnoha uživateli. V rámci aliance firmy sjednotily plány pro vývoj produktů a technologickou architekturu s cílem nabídnout kompletní řadu řešení.Cisco a BMC vytváří strategickou aliance pro cloudová řešeníPrvním výsledkem spolupráce společností Cisco a BMC je integrovaná platforma Cloud Delivery Platform, která pomáhá poskytovatelům cloudu nasadit end-to-end služby na integrované infrastruktuře datových center.

Cisco a BMC Software sdílejí v oblasti cloud computingu společnou vizi. Naším cílem je nabízet řešení, která naplno využijí možnosti moderních integrovaných datových center a zároveň budou klást co nejmenší nároky na obsluhu,“ uvedla tiskové zprávě Padmasree Warrior, chief technology officer společnosti Cisco.

Jak se firmy podílí a jaký je výsledek?

Cisco přispívá do aliance svým know-how v oblasti služeb IP sítí a technologie unified computing. BMC díky dlouholetému působení v oblasti Business Service Management přináší softwarová řešení mimo jiné v oblasti cloudových a IT služeb.

V návaznosti na stávající společná řešení bude Cisco také prodávat řešení Service Assurance and Compliance od BMC jako doplněk pro Unified Computing System. Integrovaná platforma Cloud Delivery Platform pomáhá automatizovat proces nastavení a poskytování cloudových služeb a zjednodušuje manuální obsluhu systému.

Společné řešení propojuje softwarový nástroj Cloud LifeCycle Management (CLM) společnosti BMC s řešeními Cisco pro síťové, výpočetní a úložné služby v datových centrech. Integrovaný systém je určen pro provoz v rozsáhlých privátních, veřejných i hybridních cloudových prostředích.

Zdroj: Cisco, BMCKomentáře