Akcionáři Motorola Mobility schválili Googlu akvizici

Společnost Motorola Mobility oznámila, že její akcionáři většinově hlasovali pro akvizici firmou Google. Kdy bude akvizice dokončena?

Akcionáři Motorola Mobility schválili Googlu akviziciAkcionáři Motorola Mobility schválili Googlu akviziciPřibližně 99 % akcionářů hlasovali na speciálním mítinku pro odkup Motorola Mobility společností Google. Obě firmy oznámily v srpnu, že vstoupily do finální fáze uzavření dohody o akvizici za 12,5 miliardy dolarů.

Motorola očekává, že se nákup dokončí na začátku roku 2012, ale zároveň uvedla, že se transakce může zpozdit či odložit z důvodů neovlivnitelných společností. Původní očekávání tvrdily konec roku 2011, nejpozději začátek 2012.

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států si vyžádalo od Googlu více informací o plánovaném nákupu Motoroly. Tzv. „druhá žádost“ o dodání detailů by mohlo dohodu ještě potenciálně zbrzdit.

Motorola také oznámila, že spolu s Googlem plánují podat žádost na antimonotopolní úřady v řadě jurisdikcí včetně Kanady, Číny, Izraele, Ruska, Tchaj-wanu a Turecka.

Motorola Mobility vykázala za třetí čtvrtletí ztrátu 32 milionů dolarů při tržbách 3,26 miliardy dolarů. Podobné ztráty dosáhla v předchozím kvartálu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře