Acronis nabízí příručku pro zálohování

Acronis, poskytovatel zálohovacích a bezpečnostních řešení, zveřejnil výzkum ohledně zálohování dat ve firmách a nabídl zdarma Příručku pro zálohování a obnovu v malých a středních firmách. Jaké jsou výsledky výzkumu a jak můžete příručku získat?Výzkum dále ukazuje, že 72 % organizací stále spoléhá na strategii zálohování na konci dne, 1 z 10 firem dokonce zálohuje nanejvýš 1x týdne (obr. Acronis)Nedávný průzkum institutu Vanson Bourne pro Acronis ukazuje, že 44 % dotazovaných IT manažerů malých a středních firem v celé Evropě se obává obnovy dat po útoku viru nebo selhání pevného disku a klasifikuje tyto situace buď jako stresující, nebo velmi stresující zážitek.

Podle průzkumu je to značnou měrou způsobeno nedostatečně připravenými postupy pro zálohování a obnovu dat. Firmy si také mnohdy neuvědomují dopad, který by ztráta dat mohla mít na jejich příjmy a produktivitu.

Jedním z hlavních zdrojů napětí IT manažerů je zabezpečení dat pro vedení firmy, 29 % respondentů hodnotí ztrátu dat výkonného ředitele stejně, jako kdyby před odletem na dovolenou na letišti zjistili, že si zapomněli pas. Dalších 29 % respondentů situaci srovnává s pozdním příchodem na pracovní pohovor. Nejvyšší tlak při obnově dat cítí 59 % dotázaných ze strany výkonného ředitele nebo šéfa, čtvrtina IT manažerů se pak podle průzkumu stresuje nejvíce sama.

Jak jim pomoci?

Výzkum dále ukazuje, že 72 % organizací stále spoléhá na strategii zálohování na konci dne, 1 z 10 firem dokonce zálohuje nanejvýš 1x týdně. Každou hodinu zálohuje podle průzkumu pouze minimum firem. „Z tohoto výzkumu je jasné, že obnova dat je pro jakoukoli organizaci zásadní. A je překvapivé, že s tak vyspělými a propracovanými technologiemi obnovy dat a tak evidentními důsledky ztráty dat, stále existují v mnoha organizacích značné mezery v procesech zálohování a obnovy“, připomněl Zdeněk Bínek z obchodního zastoupení Acronis pro Českou Republiku a Slovensko a zdůraznil důležitost preventivních opatření v případě ztráty dat.

Zálohování podle příručky

Producent řešení v této oblasti připravil pro firmy Příručku pro zálohování a obnovu dat, kterou si můžete zdarma stáhnout na stránkách Acronis. V příručce najdete například tabulku shrnující výhody a nevýhody záloh na různá úložiště a doporučení, jak často zálohy provádět. Může se vám hodit jak pro vlastní studium, tak pro potřeby arguemntace u zákazníků.

Výzkumu ohledně stresu způsobeného ztrátou dat zahrnoval 600 SMB společností ve Velké Británii, Německu a Francii a všichni respondentíi byli odpovědní za IT oddělení. Výzkum pro Acronis v říjnu 2009 provedl výzkumný institut Vanson Bourne.

Zdroj: Acronis, ChannelWorldKomentáře