3Com inovuje svůj partnerský program

3Com, dodavatel konvergovaných hlasových a datových síťových řešení pro podniky, představil svůj inovovaný partnerský program - 3Com Focus Partner. K jakým změnám došlo, jaké benefity program nabízí a jak se můžete zapojit?Pavel Pikhart, Channel Account Manager společnosti 3ComV rámci partnerského programu rozlišuje 3Com 4 úrovně partnerství - Registered, Bronze, Silver a Gold Partner. Registrovaným partnerem se stane každý, kdo se zaregistruje na partnerském portálu a podepíše on-line smlouvu. Pro dosažení vyšší úrovně je potřeba dosáhnout určitého počtu bodů, které lze získat buď nákupem zboží od autorizovaných distributorů, nebo získáním některé z pěti technologických specializací - Enterprise LAN, Enterprise Wireless, IP Telephony, Security a SMB.

V oblasti zabezpečení, podnikových LAN, bezdrátových a SMB řešení je možné v rámci programu 3Com Focus Partner nově získat technologickou specializaci na partnerské (Partner) nebo elitní (Elite) úrovni. V oblasti IP telefonie se mohou partneři kromě partnerské nebo elitní úrovně dostat na úroveň resellera (Reseller).

Nově do svého programu zavádí 3Com také nástroj 3Earnings, který čtvrtletně kontroluje dosažené obraty a technologické specializace. 3Earnings přináší partnerům přehled nad tím, jaký je jejich obrat (a tím i jejich odměna = velikost zpětného rabatu) za dané období. Nástroje je dostupný přímo přes partnerský portál.

3Com Focus Partner Program nezapomíná ani na technické a obchodní znalosti partnerů. Součástí partnerského portálu je rozsáhlá sekce věnovaná vzdělávání - 3Com University, kde je dostupné velké množství školení a kurzů.

Novinkou jsou specializované kurzy 3Com University s názvem „Design Professional" a „Installation Technician", které mají za cíl vybavit 3Com partnery nezbytnými znalostmi, které využijí při návrhu sítí, jejich implementaci a následném servisu.

V zásadě tak došlo ke zvýšení požadavků na některé certifikace a přidání certifikačních zkoušek odpovídajících novým produktům. Je třeba počítat s tím, že partnerský program není lokalizovaný do českého ani slovenského jazyka.

„3Com Focus Partner Program umožňuje našim partnerům získat hlubší znalosti o technologiích, produktech a službách společnosti 3Com a tím výrazně posílit svoji přidanou hodnou směrem ke svým zákazníkům. Nenabízí pouze výdělek navíc, ale také příležitost aktivně se podílet na zhodnocení partnerství s 3Com. Nový rámec podpory v oblasti vzdělávání, obchodu a marketingu jsme vytvořili proto, abychom našim obchodním partnerům umožnili rozvoj ve stále více konkurenčním prostředí a samozřejmě je i odměnili za jejich dobrou práci," uvedl v oficiálním tiskovém oznámení Pavel Pikhart, Channel Account Manager společnosti 3Com.

Autorizovanými distributory 3Com jsou v Česku atlantis datacom (VAD), eD system Czech, RRC a Tech Data Distribution. Na Slovensku pak Tech Data Distribution SK.Komentáře