Mike Riegel z IBM: Mobilní platformy jsou velkou příležitostí

O mobilních platformách jsme si na konferenci IBM PatnerWorld povídali s Mikem Riegelem, vice prezidentem pro marketing mobilních a WebSphere řešení v IBM.

Mike Riegel z IBM: Mobilní platformy jsou velkou příležitostíMike Riegel, vice prezident pro marketing mobilních a WebSphere řešení v IBM.

Podle Mika Riegela se v současnosti odehrává v IT velká změna, a mobilní zařízení se stávají primární cestou jak spolu lidé komunikují.

„Jak komunikujete se svou rodinou? Pomocí mobilního zařízení. Jak přistupujete k webu? Pomocí mobilního zařízení. Jak přistupujete k Facebooku? Pomocí mobilního zařízení. Jak najdete nejbližší čerpací stanici? Pomocí mobilního zařízení,“ ptá se a zároveň si odpovídá Mike Reigel.

Mobilní zařízení se tak stávají primární cestou pro komunikaci zákazníků, a to je velkou změnou především v tom, jak na mobilní zařízení firmy pohlíží.

Pro pochopení příležitosti však musí firmy nejprve změnit své myšlení. V první fázi transformace by se ale neměli zaměřovat na technologie, ale především na změnu přístupu ke komunikaci. 

Podle Mike Riegela má přibližně 90 % lidí svůj telefon 24 hodin denně na dosah své ruky, což je velkou příležitosti, neboť firmy mohou prostřednictvím aplikací být se zákazníkem v podstatě neustále v kontaktu.

Nedávno představená platforma IBM MobileFirst má partnerům pomoci nastavit optimální strategii a také usnadnít vývoj mobilních aplikací, jejich zabezpečení a také zabezpečení samotného mobilního zařízení, říká Riegel.

IBM představilo také nové partnerské programy -  Ready for MobileFirst pro ISV  (nezávislé softwárové firmy) a Software Value Plus program pro resellery. Tyto programy usnadní podle Riegela partnerům vstup do mobilních řešení od IBM a pomohou jim růst.

Zdroj: ChannelWorld


Galerie

Úvodní foto: IBM

Komentáře