Marek Vyklický, D-Link: Naší zásadou je individuální přístup vůči partnerům

S Markem Vyklickým ze společnosti D-Link, jsme si povídali v době, kdy se opět začala zpřísňovat vládní opatření pro omezení šíření koronaviru. Kromě dopadu pandemie jsme probrali také související obchodní příležitosti, podporu partnerům a očekávané novinky.

Marek Vyklický, D-Link: Naší zásadou je individuální přístup vůči partnerůmMůžete zhodnotit dosavadní vývoj v D-Link v letošním roce?

Tak jako všechny obory i nás samozřejmě výrazně ovlivnil nástup koronavirové pandemie. Na konci velmi silného prvního čtvrtletí přišel zlom ze dne na den. Zavřený retail byl nicméně vzápětí kompenzován e-tailovými partnery, kteří prakticky obratem vykoupili distribuční sklady.

Prudký nárůst poptávky po zařízeních pro domácí kancelář, kombinovaný s omezenou dostupností komponent pro výrobu, však způsobil dlouhodobější výpadky v dostupnosti u několika produktů.  Týkalo se to především výkonnějších Wi-Fi routerů, LTE routerů nebo LTE USB adaptérů.

Od června je situace již stabilizovaná. Tímto bych chtěl také poděkovat všem našim distributorům a resellerům, kteří danou situaci zvládli opravdu na jedničku. Především díky nim mohu říci, že dnes jsme relativně blízko k našim původním plánům. Osobní partnerská setkání nám však samozřejmě chybějí.

A jaká je situace ve firemním B2B sektoru?

Obchodní cyklus firemních projektů je delší. Celá řada projektů, které se připravovaly ještě před pandemií, byla realizována až ve druhém a třetím čtvrtletí. Během prázdnin se uskutečňovaly také dodávky do škol, v jejichž případě naše přepínače i Wi-Fi řešení s centrální správou z kontroléru Nuclias Connect splňují požadavky tzv. standardu konektivity škol.

V současné době pociťujeme mírný pokles nových poptávek, který je dán především nejistotou v soukromém sektoru.  Z mého pohledu je nyní ideální příležitost na upgrade sítě, protože zaměstnanci nebo jejich část pracuje z domova, proto instalace způsobí menší nebo minimální omezení chodu firmy.

A co když zákazník nedovoluje vstup cizím osobám na pracoviště?

Ano, i s tím jsme se setkali a chápeme to. Zde je zcela jednoznačně nejvhodnějším řešením Nuclias Cloud, tj. Wi-Fi přístupové body a přepínače se správou z cloudu. Díky bezobslužné konfiguraci stačí poslat HW zákazníkovi a ten již provede fyzickou instalaci sám. Jakmile má zařízení přístup k internetu, automaticky si stáhne z cloudu příslušný konfigurační profil, který prodejce nebo správce sítě předem připraví, aniž má zařízení v rukou.

Takto může prodejce, respektive poskytovatel řízených služeb, jednoduše odkudkoliv spravovat sítě svých zákazníků, z webového portálu nebo z mobilní aplikace bez nutnosti řešit veřejné IP adresy nebo vzdálený VPN přístup.

Pojďme se podívat do blízké budoucnosti. Jaké novinky pro letošní rok ještě připravujete?

V říjnu uvedeme hned tři nové série přepínačů.  Novinkou v našem portfoliu budou přepínače řady DSS-100E. Tyto neřízené Fast Ethernet PoE přepínače s Gigabit uplink porty jsou určené především pro kamerové systémy a podporují tzv. Long Range PoE napájení, s dosahem na vzdálenost až 250 m.

Sérii 10G smart přepínačů DXS-1210 doplníme o 28portové modely, optický DXS-1210-28S a metalický DXS-1210-28T. Druhý zmíněný nabídne také SFP28 porty pro uplink rychlostí 25Gb/s. A nové stohovatelné Gigabit přepínače řady DGS-1520 nabídnou kromě 10G metalických a optických uplink portů i PoE porty s rychlostí 2,5 Gb/s pro připojení a napájení firemních Wi-Fi 6 přístupových bodů. Ty uvedeme na trh také do konce roku.

S nástupem druhé vlny pandemie je rovněž aktuální nová termální kamera DCS-9500T, která dokáže měřit teplotu až u 30 osob současně, s přesností 0,3 °C díky použití referenčního černého tělesa.

Závěrem, jak partnerům můžete pomoci?

Daří se nám díky individuálnímu přístupu jak k partnerům, tak k jednotlivým projektům, bez ohledu na jejich velikost. Partnerům pomáháme s návrhem řešení, poskytujeme technickou podporu, individuální školení a nabízíme zápůjčky demo zařízení. Samozřejmostí je registrace projektů a projektové slevy.

Dokončili jsme překlad našich webových stránek do češtiny a nyní dokončujeme překlad partnerského portálu na adrese dlink.com/partners, kde partneři najdou předprodejní a marketingové nástroje, informace o probíhajících promo akcích, pozvánky na školení, webináře a partnerská setkání. Proto všem čtenářům doporučuji: zaregistrujte se!

Zdroj: D-Link
Úvodní foto: D-Link

Komentáře