Jak prodávat PC Dell do firem

Petr Zajíček, produktový manažer společnosti Dell, odpovídá na otázky, které mohou resellerům pomoci s výběrem notebooků, desktopů a pracovních stanic pro firemní zákazníky.

Jak prodávat PC Dell do firem
Jak se současné trendy ve světě IT projevují v nabídce stolních počítačů pro firmy?

V desktopech se pomalu začíná používat nová architektura procesorů Intel Haswell, i když je už primárně designovaná pro mobilní zařízení. Zároveň ve státním sektoru a větších firmách, které Dell vnímá jako hlavní uživatelskou skupinu desktopů, pozorujeme delší cyklus obnovy - zpravidla pět až osm let. Výrobci na to reagují prodlužováním výrobního cyklu desktopů. Řady se tak mění jednou za tři roky, což jde vstříc zákazníkům, kteří si lépe naplánují nákupní cyklus a mají větší garanci zachování stálosti modelové řady. Z pohledu servisu a správy zařízení to znamená výrazné zjednodušení a snížení nákladů.

Další trend je boom all-in-one zařízení, která přicházejí na trh společně s rozšiřováním operačního systému Windows 8, respektive přicházejícími Windows 8.1, které zase tento segment firemních zákazníků podpoří. I Dell chystá stylová all-in-one zařízení. Jedno z našich dotykových AIO zařízení řady Inspire je jeden centimetr tenké. Jde o velmi stylový stroj, který se hodí na reprezentativní místo, kde uživatelé využijí dotyk.

Dell  Inspiron One 2205 Předpokládáte, že AIO nahradí v organizacích tradiční desktopy?

All-in-one je ve firmách doplňkové zařízení, které se prosadí tam, kde uživatelé dotyk využijí – recepce, firemní prezentace, vyplňování dotazníků či práce s internetem. Segment firemních zákazníků „domigrovává“ z Windows XP na Windows 7, na kterých poměrně dlouhou dobu zůstane. Windows 7 nejsou stavěné na dotyk, takže poběží typicky na desktopech.

Kdy došlo k poslední obnově desktopů Dell pro firemní zákazníky?

U commercial řad desktopů Dell je cyklus nastaven na patnáct měsíců, po kterých přichází na trh nová architektura. Tři měsíce je přechodová doba, kdy se ještě doprodává stará modelová řada. Teď máme na trhu nové modely a příští rok v létě uvedeme další generaci na procesorech Intel Haswell.

Jaký vliv mají procesory Haswell na mobilní PC?

Aktuální generace procesorů je zaměřena především na výraznou úsporu elektrické energie, což má velmi pozitivní dopad na prodloužení výdrže baterie. Díky tomu, se tak plní sen mnoha firemních uživatelů, kdy budou moci mít malá a lehká zařízení na úrovni tabletů nebo ultratenkých notebooků s extrémně dlouhou výdrží – reálně celý pracovní den.

Jaké změny v poptávce pozorujete u mobilních firemních uživatelů?

Firemní uživatel dnes hledá zařízení, které je velmi lehké, mobilní a koketuje i s tabletovým zařízením. Nicméně stále se ještě práce neobejde bez klávesnice a plnohodnotného výkonu. Ve firemním sektoru asi zvítězí koncept jak ultratenkých notebooků, tak tabletů, ke kterým bude možné přes konektor připojit klávesnici. Odnímatelné klávesnice budou ve firemním sektoru stále velmi žádané, a výkon tohoto zařízení musí být minimálně na stejné úrovni, jako byly předchozí generace „tlustých, konzervativních“ notebooků s optickou mechanikou a mnoha porty.

Jak trendy v pracovních noteboocích adresuje Dell?

Dell Latitude E7240

Dell tyto požadavky obsluhuje byznysovou řadou Latitude orientovanou na segmenty od menších a středních firem, přes korporace až po státní správu. Nabízíme zákazníkům vysoké zabezpečení dat a možnost konfigurace na míru. Umožňujeme integraci technologií na ochranu zařízení proti neoprávněnému přístupu jako např. čtečky biometrických prvků, kontaktní a bezkontaktní čtečky čipových karet, dále technologie na ochranu dat jako aktivní šifrování disků a managementu šifrovacího procesu nejen disku, ale i veškerých periferií.

Klienti s velkou flotilou zařízení potřebují efektivní management. Veškeré byznysové řady Dell proto podporují vzdálenou správu, a to jak klasického typu, tak out of band. Takže je lze spravovat v určitých režimech i v případě, že jsou poškozené, nefunkční a nachází se mimo firmu na veřejných bezdrátových sítích.

Úvodní foto: Dell

Komentáře